23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۰۸:۱۲:۰۰
کد مطلب:  1785523
بازدید رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستانهای تهران از پایگاه سنجش دانش آموزان شهرستان کهریزک

در این بازدیدرئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستانهای تهران گفت: از اول تیر ماه تاکنون ارزیابی 105 هزار و 548 نوآموز بدو ورود در پایگاه های سنجش شهرستانهای استان تهران انجام گرفته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران،عبدالرضا دژن گفت: 58 پایگاه در شهرستان های استان تهران کار سنجش را بر عهده دارند.

وی افزود : تا کنون ارزیابی بیش از 105 هزار نوآموز در سطح 58 پایگاه در 21 منطقه استان صورت گرفته است، همچنین از ارزیابی هوش 487  نفر از دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی نیز در پایگاه های تخصصی هوش استان در سال جاری خبر داد.

دژن ضمن تبیین اهمیت برگزاری سنجش بدو ورود نوآموزان از ابعاد روانشناختی و تحصیلی، پایگاه های سنجش را نخستین جایگاه ارتباط اولیاء با بدنه نظام آموزشی توصیف نموده و بر تکریم اولیاء با رعایت اخلاق اسلامی، مبانی روانشناختی و رفاه حال مراجعین در فرایند سنجش تاکید نمود.

وی ضمن توصیه به کارکنان و عوامل پایگاه سنجش در اجرای مطلوب فرایند سنجش، بر توسعه فرهنگ بهداشت عمومی به ویژه آموزش های خود مراقبتی به دانش آموزان تاکید نمود.

قابل ذکر است پایگاه های سنجش شهرستان های استان تهران سال گذشته 100 هزار دانش آموز را ارزیابی نموده اند و پیش بینی می شود امسال بیش از 109 هزار نوآموز بدو ورود و پیش از دبستانی با مشارکت 522 نفر از نیروهای آموزش دیده، ارزیابی شوند

 

به اشتراک بگذارید :