18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۱:۲۳:۲۳
کد مطلب:  1785607
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
بوفه مدارس در ایام کرونا تعطیل است

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از تعطیلی بوفه مدارس در ایام شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان‌پناه گفت: از زمان بازگشایی مدارس و شروع فعالیت آن‌ها در استان نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، واکسیناسیون، و استفاده از ماسک صورت گرفته است.

وی افزود: یکی از الزامات شروع فعالیت معلمین در مدارس استان کرمانشاه ارائه کارت واکسیناسیون بوده و تاکنون بیش از ۹۵ درصد معلمان در استان کرمانشاه نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند اما برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه ارائه کارت واکسن الزامی نیست و دانش‌آموزان می‌توانند در صورت مایل نبودن ادامه آموزش خود را در بستر برنامه شاد پیگیری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: تا به امروز بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان سنین ۱۲ تا ۱۸ سال در استان کرمانشاه نوبت اول واکسن و بیش از ۶۰ درصد دیگر دانش‌آموزان نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

یزدان‌پناه با اشاره به بازگشایی مدارس در استان کرمانشاه، گفت: در حال حاضر تمام مدارس استان کرمانشاه در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم به طور ۱۰۰ درصد بازگشایی شده‌اند.

وی بیان کرد: حضور دانش‌آموزان با توجه به رضایت خانواده‌های آن‌ها بوده و تاکنون بیشترین حضور آن‌ها برای رفع اشکالات درسی و آموزشی دروس سنگین‌تر بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: کادر مدارس و معلمان در مدارس حضور ثابت دارند اما به دلیل جمعیت بالای دانش آموزان برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا حضور دانش‌آموزان برای رعایت دستورالعمل‌ها بهداشتی زمان بندی شده است.

یزدان پناه با تاکید بر رعایت دستور العمل‌های بهداشتی، اضافه کرد: برای حفظ سلامت و بهداشت دانش‌آموزان بوفه مدارس به هیچ وجه مجوز فعالیت ندارند و از خانواده‌هایی که برای تزریق واکسن فرزندان خود اقدام نکرده‌اند درخواست داریم که هر چه سریع‌تر برای واکسیناسیون فرزندان خود به مراکز و پایگاه‌های بهداشتی مراجعه کنند.

به اشتراک بگذارید :