14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۲:۳۰:۰۷
کد مطلب:  1785827
آشنایی 4هزار دانش آموزباآموزش های امداد و نجات/برگزاری مانور زلزله در2700مدرسه استان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از آموزش4هزار دانش آموز دخترو پسردوره های مختلف تحصیلی20مدرسه استان درآذرماه امسال،باآموزش های امداد و نجات قبل، حین و بعد از زلزله توسط کارشناسان هلال احمرخبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی صبح امروز در حاشیه برگزاری نمادین بیست و سومین مانور سراسری زلزله ک در دبیرستان هاجربیرجند برگزار شد، تصریح کرد: مهم ترین محصول این مانور ارتقاء مهارت های دانش آموزان در زمینه شیوه پناهگیری، امداد و نجات و ارائه کمک های اولیه به مصدومین است.

وی، با اشاره به برگزاری این مانور در قریب 2 هزار و 700 مدرسه و 13 شهرستان و منطقه خراسان جنوبی، عنوان کرد:بیست وسومین مانور زلزله و ایمنی امروز، با شعار «مدرسه ایمن جامعه تاب آور» ومشارکت استانداری، سازمان دانش آموزی، هلال احمر، آتش نشانی، صدا و سیما،شهرداری و دیگر سازمان خدمات رسان مانند ادارات آب، برق و گاز استان، به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.  

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، توانمندسازی فرزندان خطه قهستان زمین، برای آمادگی و مواجهه صحیح و کارآمدبابحران ها و بلایای طبیعی را هدف غایی این مانور دانست و اذعان کرد:50 گسل ، بهارستان علم و ادب را درکمربند زلزله خیز ایران قرار داده، در نتیجه،آموزش،استانداردسازی،کسب آمادگی ها ومهارت های لازم قبل، حین وبعد زلزله به دانش آموزان  و اولیای ایشان الزامی است.

به گفته واقعی، مانورهایی اینچنینی، موجب افزایش سطح آگاهی دانش آموزان و یادگیری رفتارهای صحیح هنگام برخورد با بحران های طبیعی شده و قدرت تحلیل و رویایی با مشکلات ناشی از این حوادث را در ایشان افزایش می‌دهد.

به اشتراک بگذارید :