18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ۱۲:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1785905
مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد
آمادگی آموزش و پرورش استان همدان برای همکاری در برگزاری جشنواره سراسری اذان منتظران

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از آمادگی دستگاه تعلیم و تربیت استان برای همکاری در برگزاری جشنواره سراسری فرهنگی و هنری اذان منتظران خبر داد.

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود گفت: دستگاه تعلیم و تربیت استان برای برگزاری جشنواره سراسری فرهنگی و هنری اذان منتظران با رویکردهای تمهیدی، تبلیغی، تعلیمی و تعمیمی آمادگی کامل دارد.

   پورداود افزود: در رویکرد تمهیدی مواردی چون پخش اذان به نحو مطلوب در ادارات و مدارس، ایجاد فضای فیزیکی مناسب و با نشاط به ویژه نمازخانه های ادارات و مدارس، پخش اذان در همه مجموعه های استان، مرتب نمودن وضوخانه ها و شرکت فرهنگیان و دانش‌آموزان در فراخوان های کمیته های علمی با موضوع اذان منتظران را شامل می شود.

   وی با اشاره به این‌که در رویکرد تبلیغی اقداماتی چون تبلیغات محیطی با موضوع اذان، برگزاری جلسات و نشست ها برای دانش آموزان و استفاده از ظرفیت رسانه های شنیداری، دیداری و نوشتاری مورد تأکید قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: بر اساس رویکرد تعلیمی آموزش اقامه صحیح نماز و اذان به دانش‌آموزان، آموزش احکام نماز و اذان در مدارس به صورت زنده، حضور ائمه جمعه در مدارس و شرکت دانش آموزان در نماز جماعت جزء برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت خواهد بود.  

   مدیرکل آموزش و پرورش استان با تأکید بر اهمیت رویکرد تعمیمی گفت: بهره گیری از افراد حائر شرایط اقامه اذان در مدارس، تشویق دانش آموزان در گروه‌های فعال مدارس و ایجاد هیأت مذهبی در مدارس جهت پرورش استعداد دانش آموزان در زمینه اذان محورهای اصلی این رویکرد هستند.

   پورداود با اشاره به اهداف جشنواره سراسری اذان منتظران، اظهار کرد:  ترویج فرهنگ نورانی اذان در قالب های فرهنگی و هنری، شناسایی، معرفی و حمایت از هنر متعهدانه و هنرمندان متعهد مرتبط با اذان و تجلیل از فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای مرتبط با فرهنگ اذان اهداف اصلی این جشنواره را تشکیل می دهند.

   گفتنی است جشنواره سراسری اذان با عنوان "اذان منتظران" در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ اذان‌گویی در جهت ایجاد فضای معنوی در جامعه با بهره گیری از زبان  هنر در القای مفاهیم دینی به ویژه اذان به نسل نو و تشویق هنرمندان به خلق آثار و تولیدات فاخر هنری در این زمینه، پاییز و زمستان سال جاری توسط ستاد اقامه نماز و با همکاری  وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، سازمان صدا و سیما، بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا(ص) و استانداری همدان برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :