18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ۱۲:۵۷:۲۳
کد مطلب:  1785953
رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی؛
یکی از مهمترین سیاست های ابلاغی اداره کل شهرستان های استان تهران، گسترش روحیه جهادی و جریان سازی خدمت بی منت است

اکبر قنبری رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در جلسه شورای نظارت، گسترش روحیه جهادی و جریان سازی خدمت بی منت را یکی از سیاست های ابلاغی اداره کل شهرستان های استان تهران عنوان کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، اکبر قنبری رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به توسعه مشارکت ها و ارتباطات برون و درون سازمانی، گفت: اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمیبراساس

وظایف سازمانی خود  به موضوع همکاری گروه های جهادی و سمن ها توجه ویژه داشته که اولین اقدام در این راستا، راه اندازی شورای راهبری گروه های جهادی و سازمان های مردم نهاد در آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران بوده است.

وی تصریح کرد: موضوع اصلی محور این گفتمان منطق جهادی در برنامه استراتژیک آموزش و پرورش شهرستان های استان مبتنی بر اهدافی راه اندازی این شورا بود.

این مقام مسئول گفت: از جمله اهداف این کارگروه عبارتند از :

-ضرورت به نگاه جهادی در راستای ایجاد تحول اجتماعی

-گسترش روحیه جهادی و جریان سازی خدمت بی منت

-توسعه ارتباطات و مشارکت ها برون سازمانی و درون سازمانی

-استفاده از ظرفیت جوانان و ظرفیت سازی برای جوانان با استفاده ار تجربه پیشکسوتان

- کنشگری جوانان و نوجوانان در راه اندازی یک رویداد

قنبری همچنین افزود: گروه هدف مورد نظر در دوره جوانی و نوجوانی، دانش آموزان دوره  دوم متوسطه بوده و این امکان وجود دارد که در ساختار رسمییک شبکه قوی  مبتنی بر ایمان  مداری تعریف شود.

وی با اشاره به نیاز سنجی و شناسایی ظرفیت ها افزود: مقرر شد که در پیش نویس طرح به موضوع گروه جهادی مدرسه محوربه سرپرستی مدیر واحد آموزشی  پرداخته شود تا بتوان توسط انجمن اولیاء و مربیان از ظرفیت اولیاء در حیطه های  سخت افزاری، تعمیر و تجهیز مدارس استفاده شده و بتوانیم این ظرفیت ها را پیوند بزنیم.

به اشتراک بگذارید :