18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۰۹:۱۸:۱۱
کد مطلب:  1787367
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش  استان کرمانشاه:
مانور ایمنی در برابر زلزله، همزمان با سراسر کشور در مدارس استان کرمانشاه برگزار شد

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه از برگزاری مانور ایمنی در برابر زلزله، (هشتم آذر) همزمان با سراسر کشور در مدارس استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ماشالله پروین اظهار کرد: مانور زلزله در مدارس مناطق آبی به صورت حضوری و در مدارس مناطق زرد به شکل مجازی اجرا شد.

پروین هدف از انجام چنین مانورهایی را توجه به جنبه های آموزشی نحوه برخورد مناسب با بلایای طبیعی و بخصوص زلزله عنوان و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نوع مانورها بتواند در ایجاد آمادگی بین دانش‌آموزان در زمان بروز زلزله تاثیرگذار باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: اجرای چنین مانورهایی سبب خواهد شد تا افراد با آموزش نحوه پناه‌گیری، نحوه برخورد با مسائل و اتفاقات احتمالی و در کنترل بهتر حوادث غیرمترقبه مثل سیل، زلزله و آتش سوزی اثرگذار باشند.

پروین اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور و استان ما در فهرست نقاط زلزله خیز قرار دارد، لزوم اجرای اینگونه مانورها مشهود است و می‌تواند آمادگی نیروهای امدادرسان را در صورت وقوع حوادث و بحران افزایش دهد.

 

به اشتراک بگذارید :