14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۰۸:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1787425
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد در نشست مشترک با شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان:
تحصیل بیش از 16 هزار دانش آموز اتباع خارجی در مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد در نشست مشترک با شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: :امسال حدود 61 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در این ناحیه در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، سید رضا خاتم پور در این جلسه با بیان اینکه حدود 105 هزار دانش آموز بر اساس آمار سامانه سیدا در 258 مدرسه دولتی و 137 مدرسه غیردولتی این ناحیه آموزش و پرورش شهر مشهد مشغول تحصیل هستند گفت: سه هزار و 463 همکار رسمی ، آزمایشی و پیمانی و و یک هزار و 166 نیروی خرید خدمات آموزشی در این ناحیه مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه تنها 10 درصد همکاران شاغل در مدارس دولتی ابتدایی ناحیه یک آموزش و پرورش مشهد را آقایان تشکیل می دهند گفت: بیش از 92 درصد همکاران و حدود 70 درصد دانش آموزان 12 تا 18 ساله در این ناحیه در مقابله با بیماری کرونا واکسینه شده اند.

خاتم پور با بیان اینکه نرم بالای دانش آموزان حاضر در کلاس های درسی یکی از چالش های اساسی آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد به شمار می رود گفت: امسال حدود 61 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در این ناحیه در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 16 هزار و 350 دانش آموز اتباع خارجی در مدارس این ناحیه آموزش و پرورش مشغول تحصیل هستن گفت: در مجموع ناحیه یک آموزش و پرورش مشهد مقدس برای سال تحصیلی جاری با افزایش حدود هفت هزار نفری تعداد دانش آموزان رو به رو بوده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد با بیان اینکه 12 پروژه آموزشی و پرورشی در دست اقدام در این ناحیه مراحل تکمیلی خود را طی می کنند تصریح کرد: تامین زمین جهت اجرای پروژه‌های عمرانی در ناحیه یک آموزش و پرورش مشهد مقدس با توجه به حضور پر رنگ خیرین نیک اندیش در این ناحیه می‌تواند بخشی از نیازها را در حوزه فضاهای آموزش و پرورش مرتفع سازد.

به اشتراک بگذارید :