14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۱۲:۴۸:۴۲
کد مطلب:  1787985
لازمه روابط عمومی نوین،تزریق خون تازه در شریان های ارتباطی آن

مدیر اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: جلب پشتیبانی و همکاری افکار عمومی در حقیقت جزئی از کارهای روابط عمومی است و لازمه آن تزریق خون تازه در شریان های ارتباطی و گذر از روابط عمومی سنتی به نوین و دیجیتال است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، سید علی حسینی، صبح امروز سه شنبه هشتم آذرماه، در نشست ویدئو کنفرانسی با کارشناسان اطلاع رسانی و روابط عمومی شهرستان ها و مناطق استان، تصریح کرد: روابط عمومی ها باید برای مستحکم سازی پایه های روابط عمومی نوین در بهارستان علم و ادب،نقش اساسی ایفا کنند و با فعالیت های خود در ایجاد نگرش تازه و گسترش افق دید مدیر، کارشناسان، مدیران مدارس و در یک کلام، جامعه مخاطب! نتایج مطلوب بدست آورند .

وی، با بیان این که آگاه ساختن، متقاعد ساختن و ایجاد همبستگی افعالی هستند که بر عمل روابط عمومی حاکم است؛ عنوان کرد:کارشناسان روابط عمومی باید به حل و فصل مسائل و دفاع فعال از رویکرد روابط عمومی نوین جامعه مخاطب را با خود همراه کرده و هنرمندانه سواد رسانه ای ایشان را ارتقاء بخشیده و به معنای واقعی پل ارتباطی صف با ستاد باشند.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، روابط عمومی را به عنوان بخشی از وظایف مدیران دانست و افزود: روابط عمومی ها به عنوان مشاورین مدیران باید با برنامه ریزی مداوم و طرح ریزی زمانبندی شده و اصولی، ضمن تدارک بسته های متنوع فرهنگی،خدماتی و اطلاع رسانی،از طریق آن، افراد و سازمان ها را با تفاهم، به پشتیبانی فراخوانده و مجموعه مخاطب را با این برنامه ها همراه و هماهنگ نمایند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که هنر روابط عمومی، انتشار اطلاعات و داده ها و دریافت بازخورد آن ها بر مبنای علم،دانش و سواد رسانه است؛اظهار کرد:کوشش آگاهانه و برنامه ریزی شده، جلب نظر،تفاهم وپشتیبانی مخاطبان وحفظ و نگهداری آن با استفاده از وسایل مختلف نظیر رسانه ها،فعالیتی مبتنی بر تحقیق، توجه به تجزیه وتحلیل گرایش ها،وسیله مشاوره مدیران،وسیله شناخت وتغییردرافکارعمومی،وسیله اطلاع رسانی به مردم، وسیله ایجاد ارتباط دوسویه وایجاد ارتباط اقناعی، از ویژگی های بارز روابط عمومی به شمار می روند.

حسینی، لازمه گسترش روابط عمومی الکترونیک را فرهنگسازی درسطح جامعه،آگاه سازی و معماری اطلاعات دانست و خاطر نشان کرد: به تدریج که جامعه ما پیچیده تر شده و دیگر حرفه ها به سوی تخصص بیشتر پیش رفته روابط عمومی نیز باید با آن گام برداشته و رو به جلو حرکت نماید.

وی اضافه کرد: در طرح ریزی برنامه های روابط عمومی ضروری است که اقشار مختلف و لایه های گوناگونی که گروه های مخاطب را تشکیل می دهند، شناخته شوند و به دقت وجوه اشتراک و افتراق آنها معین شود.

 به گفته حسینی در انتشار اطلاعات و اخبار، باید با جامعه مخاطب صادق بود ودرعین رعایت امانت، از غلو در حوزه های مختلف پرهیز کرد چرا که درشت نمایی در ارائه اطلاعات و اخبار و نمایش تصویری بزرگ تر از واقعیت، در ترکیب و تجزیه اطلاعات مختلف و سازگار ساختن تعارض ها در پاره ای از مواقع بر مفهوم روابط عمومی تأثیر نامطلوب می گذارد.

شایان ذکر است در این نشست کارشناسان روابط عمومی آموزش و پرورش در شهرستان ها و مناطق به بیان دستاوردها، نقاط قوت و ضعف و ارائه گزارش نه ماهه سال جاری پرداختند.

به اشتراک بگذارید :