14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۱۲:۵۶:۵۰
کد مطلب:  1788015
رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
اخذ رضایت‌نامه از والدین برای حضور فرزندان در مدارس، وجاهت قانونی ندارد

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمان درباره قانونی بودن یا نبودن اخذ رضایت‌نامه برخی از مدارس از والدین برای حضور دانش‌‌آموزان در مدرسه توضیحاتی داد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حمید رضا میر موسی در خصوص اخذ رضایت نامه از سوی برخی مدارس از والدین برای حضور دانش‌ آموزان در مدرسه، اظهار کرد: هیچ دستورالعملی مبنی بر اخذ رضایت نامه از والدین برای حضور دانش آموزان به مدارس ابلاغ نشده است، لذا این موضوع وجاهت قانونی ندارد.

وی افزود: با توجه به این که ستاد ملی مبارزه با کرونا مخالفتی با بازگشایی مدارس ندارد، لذا ضرورتی نیز بر اخذ گواهی و رضایت نامه از والدین وجود نخواهد داشت.

میر موسی با تأکید بر این که برای حضور دانش آموزان در ساعات خارج از برنامه درسی مصوب مانند: «شرکت در اردوها» و «فعالیت ‌های فوق برنامه»، رضایت نامه نیاز است، ادامه داد: مدارس موظف به اجرای کامل شیوه نامه ‌های بهداشتی هستند تا خانواده‌ها نیز با آرامش بتوانند فرزندان خود را به مدرسه بفرستند.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمان گفت: هرگونه شکایاتی درباره اخذ رضایت نامه از سوی مدارس از طریق سامانه shekayat.medu.ir  ظرف مدت ١٠ روز پیگیری و پاسخ آن داده می‌شود.

به اشتراک بگذارید :