21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ۱۴:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1789341
در راستای حضور مبلغان طرح امین در مدارس و مشاورین دینی حوزه در مدارس آموزش و پرورش برگزار شد:
جلسه هماهنگی و پیگیری اجرای طرح امین و هجرت طلاب در مدارس شهرستان قوچان

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان قوچان، جلسه هم اندیشی نماینده معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه در خراسان رضوی در دیدار با مدیر آموزش و پرورش در دفتر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قوچان برگزار شد.

حجه الاسلام و المسلمین هاشمی نسب، نماینده معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه در خراسان رضوی در دیدار با مدیر آموزش و پرورش شهرستان در خصوص پیگیری طرح هجرت و امین به گفتگو نشستند.

علی اسماعیلی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان قوچان با اشاره به نقش کلیدی و اساسی معارف دینی و مذهبی در شکل گیری و جهت گیری آینده یک جامعه ابراز کرد: هدف اصلی ما در کنار تربیت دکتر و مهندس، و تعالی و رشد انسانیت و تربیت انسان های شایسته، صالح و شهروند درستکار هدف ماست که با هدف حوزه دریک راستا قرار دارد.

وی درباره برگزاری جلسات مشترک با مدیران نیز اعلام نمود که شرایط برگزاری جلسات فراهم بوده و پیش از این نیز چندین جلسه در حوزه علمیه خواهران و همچنین مدارس سطح شهر برگزار شده است.

 در این دیدار، حجه الاسلام والمسلمین موسوی مسئول دفتر معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه در خراسان رضوی، حجه الاسلام والمسلمین توحیدی مسئول اعزام مبلغین و حجه الاسلام والمسلمین صفدری معاون تبلیغ حوزه علمیه شهرستان نیز حضور داشتند.

طرح «امین»، طرحی است که روحانیون در مدارس فعالیت فرهنگی و تربیتی داشته و برای این هدف روحانیون متناسب با نیازهای پایه های تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم آموزش می بینند.

 در طرح «هجرت»، تعدادی از مبلغین دینی از حوزه های علمیه در مدارس حضور یافته و مسائل دینی و مذهبی را برای دانش آموزان تشریح و به عنوان ائمه جماعت در برگزاری نماز جماعت در مدارس همکاری دارند. اقامه نماز جماعت، برگزاری کلاس های قرآنی، سخنرانی در مناسبت های مذهبی و پاسخگویی به شبهات دینی از جمله فعالیت های مبلغان حوزوی است.

 

به اشتراک بگذارید :