23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۱۰:۵۸:۵۸
کد مطلب:  1789389
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
تعالی مدیریت مدرسه، طرحی برای ارتقای اثربخشی آموزش و یادگیری تیمی در مدارس است/ در ادامه بازگشایی تدریجی به دنبال تکامل آموزش حضوری در مدارس و بهره مندی دانش آموزان از آموزش تمام ساحتی یعنی جامعه پذیری و تربیت یک شهروند ایده آل هستیم

با حضور معاون آموزش متوسطه و رئیس اداره آموزش دوره اول متوسطه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، جلسه آموزشی توجیهی طرح تعالی مدیریت مدرسه ویژه کارشناس مسئولان و نمایندگان مدیران مدارس متوسطه اول شهرستان‌های استان تهران در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز هاشمی با بیان اهمیت بالای اجرای طرح تعالی در مدارس گفت: در راستای تحقق برنامه هفتم ابلاغی معاونت متوسطه از سوی وزارت متبوع در تلاشیم با برنامه ریزی این جلسات آموزش تمامی مدیران مدارس و کارشناس مناطق را به منظور ارتقای کیفیت آموزشی و مشارکت مسئولان، والدین و دانش آموزان رقم بزنیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تصریح کرد: طرح تعالی مدیریت مدرسه یک مدل آموزش نیروی انسانی است که مبتنی بر محیط کار و یادگیری تیمی و درون محیط کار است و مدرسه به عنوان یک محیط یادگیری برای این مدل معرفی می شود.

وی در ادامه بیان داشت: با توجه به اینکه طرح تعالی مدیریت مدرسه آموزش را اثر بخش می کند ، حاصل رویکرد یادگیری ، افزایش اثربخشی آموزش و ارتقای کیفیت سازمان یادگیرنده و مدرسه است ما با اجرای صددرصدی و کامل این طرح در مدارس بدنبال آن هستیم که آموزش را به یادگیری انتقال داده و با افزایش اثربخشی آن متناسب با محیط مدرسه ، اثر بخشی را در مدارس افزایش دهیم.

هاشمی با اشاره به شرایط فعلی در خصوص بازگشایی حضوری مدارس اظهار داشت : با تاکید ریاست محترم جمهور و شیوه نامه های وزارت متبوع ، مدارس باید در ادامه بازگشایی تدریجی به دنبال تکامل آموزش حضوری در مدارس باشند که دانش آموزان بتوانند با حضور در مدرسه از آموزش تمام ساحتی یعنی جامعه پذیری و تربیت یک شهروند ایده آل بهره مند گردند.

این مقام مسئول ضمن تقدیر از تلاش های ارزنده دبیران و کادر اجرایی مدارس در این ایام تاکید کرد: قطعا بازگشایی حضوری مدارس از ضروریات شرایط فعلی می باشد که با استقبال خوب دانش آموزان همراه شده و باید با همراهی تمام ارگان ها بویژه شورای مدرسه و اولیای دانش آموزان در این امر قدم برداریم.

شایان ذکر است در این جلسه نمایندگان مدیران مدارس شهرستان های استان تهران توسطه اساتید استانی طرح تعالی به صورت کارگاهی آموزش دیدند تا بتوانند در مناطق کلیه مدیران مدارس را تحت آموزش خود قرار دهند.

 

به اشتراک بگذارید :