14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۱۱:۲۳:۲۷
کد مطلب:  1789451
افتتاح اولین سالن ژیمناستیک دانش آموزی استان/برگزاری المپیادورزشی استعدادهای برتردرخراسان جنوبی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از افتتاح اولین سالن ژیمناستیک شهدای فرهنگی، با زیر بنای 200 متر مربع در ساختمان سازمان دانش آموزی استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی،محمد علی واقعی،صبح امروز، چهارشنبه، دهم آذر ماه، در آیین افتتاح این سالن،ضمن گرامی داشت سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله سید حسن مدرس و روز مجلس، اظهار کرد: برای تجهیز این سالن به میل بارفیکس، پارالل، 3خرک، 306 تخته انواع تشک رولی و ایمنی و200 عدد تاتامی، قریب 150 میلیون تومان هزینه شده است.

وی، با بیان این که سالن تخصصی آموزش ژیمناستیک توانایی پذیرش روزانه 150 دانش آموز دختر و پسر ابتدایی و متوسطه اول در 8 شیفت کاری را دارد، تصریح کرد:در حال حاضر320دانش آموز دخترو پسر استان در دوره های مختلف تحصیلی به صورت حرفه ای در رشته ژیمناستیک فعالیت می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی،از برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزی تحت عنوان المپیاد استعداد های برتر، در دهه فجر سال جاری و با مشارکت فداراسیون ورزشهای دانش آموزی و فدراسیون های مربوطه خبر داد و عنوان کرد: این مسابقات در 8رشته ی کشتی، ژیمناستیک، جودو، تکواندو، وشو، شنا، شطرنج و دو و میدانی ویژه دانش آموزان دختر و پسر دوره اول متوسطه برگزار می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر پرورش منش پهلوانی در کنار تقویت، و آموزش ورزش قهرمانی در دانش آموزان ورزشکار تأکید کرد و افزود: مهمترین هدف ورزش کردن رسیدن به منش پهلوانی است، از این رو می توان گفت منش پهلوانی فرهنگی متعالی از اخلاق و قهرمانی برای فتح میادین ورزشی است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از رسم پهلوانی به عنوان یک فرهنگ متعالی در ورزش قهرمانی یاد کرد و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ادامه داد: ایستادن در سکوی قهرمانی نتیجه الطاف الهی، دعای خیر مردم و توجه ورزشکاران به منویات و ارزشهای اسلامی است و ما همواره قدردان این نعمت ها بوده‌ایم.

به گفته واقعی، وزرشکاران دانش آموز باید از اسوه های صبر و استقامت تبعیت کنندو شهدا، جانبازان و ایثارگران مهمترین الگوی ورزشکاران ما هستند؛ چراکه بزرگترین درس های تاریخ بشریت را در عرصه امتحان الهی پشت سر گذاشته و از حیاتی ترین مسائل خود در رسیدن به اهداف والای انسانی و اسلامی گذشتند.

به اشتراک بگذارید :