23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۱۶:۲۴:۳۱
کد مطلب:  1790033
قائم مقام شورای تحقیقات آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد؛
کسب رتبه برگزیده کشوری توسط دانش آموز پژوهنده شهرستان های استان تهران

یوسف بهارلو معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل و قائم مقام شورای تحقیقات آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از اعلام نتایج کشوری در محور دانش آموز پیشگام در مطالعه، خلاق و نوآور برتر مقطع ابتدایی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یوسف بهارلو معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل و قائم مقام شورای تحقیقات آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از اعلام نتایج کشوری در محور دانش آموز پیشگام در مطالعه، خلاق و نوآور برتر مقطع ابتدایی خبر داد و افزود: دانش آموز زینب حاجی قربان از منطقه کهریزک در محور دانش آموز پیشگام در مطالعه، خلاق و نوآور حائز رتبه برتر در سطح کشور شد.
وی عنوان کرد : نهادینه شدن فرهنگ پژوهش و تحقیق جز با مشارکت دانش آموزان و معلمان در تمامی دوره های تحصیلی امکان پذیر نخواهد بود.
وی همچنین گفت: در این راستا شناسایی دانش آموزان مستعد و علاقه مند و فراهم آوردن فرصت هایی که زمینه ی بروز و ظهور استعداد و توانمندی آنها را تسهیل نماید ضروری  و از جمله اولویت‌های است که در جهت اجرایی کردن سند تحول بنیادین باید بدان پرداخته شود.
این مقام مسئول اشاره کرد: البته توجه به نقش بی بدیل معلمان بعنوان تسهیل گرانی که با راهنمایی و طراحی آموزشی زمینه ساز بروز توانمندی دانش آموزان هستند، نباید مورد غفلت واقع گردد.
وی در پایان تصریح کرد: از دانش آموز پژوهنده زینب حاجی قربان و معلم پر تلاش ایشان سرکار خانم زهرا قربانی گنجه در هفته پژوهش و فناوری تجلیل خواهد شد.
شایان ذکر است در سال 1400 نیز مطابق با فرایند اجرایی سال‌های گذشته، آیین‌نامه جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش‌آموزی مبنای عمل حوزه‌های ذی‌ربط در زمینه انتخاب دانش‌آموزان پژوهشگر و فناور برتر قرار گرفت و با همکاری بخش‌های مرتبط در وزارت آموزش‌وپرورش و با مسئولیت پژوهشگاه مطالعات آموزش‌وپرورش و همراهی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و باتوجه‌ به شرایط پاندمی بیماری کووید 19 و لزوم برپایی مدارس و کلاس‌های درس به‌صورت مجازی، با تمهیدات روزآمد و البته زحمات گسترده و طاقت‌فرسای دست‌اندرکاران جشنواره در وزارت آموزش‌وپرورش، این رویداد ملی به برونداد مطلوب دست‌یافت.

به اشتراک بگذارید :