12 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۲۱:۴۲:۲۵
کد مطلب:  1790163
مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد مقدس خبر داد:
افزایش ۵ درصدی دانش آموزان حاشیه شهر در آموزش و پرورش ناحیه ۲ مشهد/٣۵ درصد مدارس آموزش و پرورش ناحیه ۲ مشهد فرسوده به شمار می روند

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد مقدس در نشست مشترک با شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: حدود ۳۵ درصد مدارس این ناحیه آموزش و پرورش با توجه به قدمت بالای ۴۰ سال فرسوده به شمار می روند، سرانه فضاهای آموزشی این ناحیه حدود ۲ متر و سرانه فضاهای ورزشی ٠/١٢ متر مربع می باشد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، محسن روحانی نیا در این جلسه با بیان اینکه آموزش و پرورش ناحیه دو با وسعت ۳۵ کیلومتر مربع پهنه وسیعی از حاشیه  و بخشی از مرکز شهر مشهد را پوشش می دهد اظهار داشت: بیش از ۶۵ درصد دانش‌آموزان این ناحیه در حاشیه شهر مشهد هستند، امسال نیز با افزایش حدود پنج درصدی آمار دانش آموزان در این ناحیه روبرو بوده ایم.

وی با بیان اینکه بیش از 73 هزار و 500 دانش آموز در دو هزار و 13 کلاس درس در این ناحیه آموزش و پرورش مشهد مشغول تحصیل هستند گفت: امسال با توجه به افزایش جمعیت دانش آموزی، تراکم دانش آموزی کلاس های درسی این ناحیه به ویژه در مناطق حاشیه شهر با افزایش روبرو بوده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد مقدس با اشاره به فعالیت بیش از دو هزار و ۸۰۰ همکار فرهنگی در 300 مدرسه آموزش و پرورش ناحیه ۲ مشهد گفت: حدود ۷۰ درصد نیرو انسانی در این ناحیه آموزش و پرورش را بانوان تشکیل می‌دهند.

روحانی نیا با بیان اینکه ۱۳ درصد دانش آموزان ناحیه دو آموزش و پرورش مشهد در ۶۳ مدرسه غیردولتی این ناحیه مشغول تحصیل هستند گفت: بالاترین تعداد آموزشگاه های شاهد استان در مقاطع مختلف تحصیلی به این ناحیه آموزش و پرورش اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی و اختلالات سامانه ای از جمله چالش های آموزش و پرورش این ناحیه در آغاز سال تحصیلی جاری به شمار می‌رود گفت: امسال ۵۹۰ نفر از همکاران فرهنگی این ناحیه در آستانه بازنشستگی قرار داشتند که از این تعداد ۳۳۰ نفر بازنشسته و الباقی استمرار خدمت دارد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد با بیان اینکه از همان روزهای نخست بازگشایی مدارس گروه های نظارتی بهداشتی و آموزشی به مدارس گسیل شدند و در حال حاضر هیچ کلاس بدون معلمی در این ناحیه آموزش و پرورش وجود ندارد گفت: فرهنگیان و دانش آموزان ناحیه دو آموزش و پرورش  مشهد افتخارات متعددی را در حوزه های آموزشی، پرورشی و تربیت بدنی به ارمغان آورده اند.

وی با بیان اینکه دو پروژه‌ ۱۲ کلاسه و یک سالن ورزشی در سال جاری به همت اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس و خیرین نیک اندیش به بهره‌برداری رسیده است و دو پروژه دیگر این ناحیه آموزش و پرورش مراحل تکمیلی خود را طی می‌کند افزود: امسال نیز ده هزار متر مربع زمین اهدایی آستان مقدس رضوی به آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد زمینه را برای احداث فضاهای آموزشی و پرورشی به همت اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس و خیرین نیک اندیش فراهم نموده است.

روحانی نیا با بیان اینکه آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد طی شش ماه اخیر موفق به تسهیل چهار برگ سند مالکیت شش دانگ اعیان به ارزش ریالی ۵۰۰ میلیارد تومان شده است افزود: حدود ۳۵ درصد مدارس این ناحیه آموزش و پرورش با توجه به قدمت بالای ۴۰ سال فرسوده به شمار می روند، سرانه فضاهای آموزشی این ناحیه حدود ۲ متر و سرانه فضاهای ورزشی ٠/١٢ متر مربع می باشد.

به اشتراک بگذارید :