23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ ۱۱:۱۰:۴۸
کد مطلب:  1790883
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در دیدار با استاندار قزوین خواستار شد؛
تامین زمین یک مدرسه و بخشی از هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی و اعتبار طرح هدایت توسط استانداری

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ سید جواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سفر به استان قزوین و در دیدار با اعلایی استاندار این استان خواستار تامین زمین جهت ساخت یک مدرسه استثنایی و نیمی از هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی استان قزوین و بخشی از اعتبار طرح هدایت توسط استانداری شد.

سید جواد حسینی در این دیدار گفت: سازمان آموزش و پرورش از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۰ با مصوبه مجلس شورای اسلامی است که از آن زمان تاکنون ۱۸ برابر پوشش تحصیلی افزایش یافته است.

 ‏ ‏حسینی با بیان اینکه ۱۵۰ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در بیش از ۱۷۰۰ مدرسه خاص و ۲۰ هزار مدرسه پذیرا در حال تحصیل هستند گفت: این سازمان علاوه بر خدمات آموزشی و پرورشی، خدمات توان بخشی نیز  به ۷ طیف از دانش آموزان با نیازهای ویژه ارائه می ‏دهد.

جانشین وزیر در طرح هدایت با بیان اینکه زیست بوم کرونا آموزش و پرورش را به سمت آموزش های مجازی سوق داد، گفت: حدود ۳۰‌ درصد دانش آموزان به شبکه ارتباطی یا وسایل هوشمند جهت اتصال به شبکه شاد دسترسی ندارند و تاکنون با مشارکت خیرین ۳۶۱ هزار  تبلت و گوشی هوشمند به دانش آموزان کم برخوردار اهدا شده است.

وی افزود: در سال جاری بیش از ۴ میلیارد  تومان اعتبار برای تامین این تجهیزات به استان قزوین اختصاص خواهد یافت و امید است بقیه اعتبار مورد نیاز  از طریق منابع درون استانی  تامین شود.

معاون وزیر در ادامه گفت: بر اساس آمایش سرزمینی ۲۱۰ مدرسه استثنایی برای رسیدن به استاندارد فضای آموزشی در کشور مورد نیاز است که ۴ مدرسه از این تعداد باید در استان قزوین احداث شود.

وی افزود: دو مدرسه از این تعداد در حال ساخت است، یک مدرسه نیز به زودی کلنگ زنی خواهد شد و در صورت تامین زمین توسط استانداری،  یک مدرسه  دیگر مورد نیاز استان قزوین نیز با همت خیرین و اعتبارات سازمان نوسازی مدارس ساخته خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی یکی از نیازهای اساسی این دانش آموزان است اظهار کرد: نیمی از هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی استان قزوین توسط آموزش و پرورش استثنایی تامین می‌شود و تامین بقیه این هزینه نیازمند منابع داخل استانی است.

شایان ذکر است در این دیدار اعلایی استاندار قزوین بر تامین زمین یک مدرسه استثنایی و پیگیری اعتبار مورد نیاز سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی و اعتبار تهیه تبلت تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :