23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ ۱۸:۴۵:۱۱
کد مطلب:  1791373
با حضور معاون وزیرآموزش و پرورش صورت پذیرفت؛
افتتاح پایگاه آموزش مجازی دانا در مدرسه استثنایی میثاق شهر قزوین

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، نماینده مردم تاکستان در مجلس و مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین پایگاه آموزش مجازی و استودیوی دانا در مدرسه استثنایی میثاق شهر قزوین افتتاح شد.

سید جواد حسینی در حاشیه افتتاح این پایگاه آموزش مجازی گفت: زیست بوم کرونا، آموزش و پرورش را به سمت آموزش های مجازی سوق داد و پایگاه های جامع آموزش مجازی با رویکرد ساخت محتواهای آموزشی استاندارد در  آموزش و پرورش استثنایی تمامی استان های کشور  راه اندازی شده است.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص دانش آموزان استثنایی، آموزش های تلویزیونی و شبکه شاد نمی تواند خدمات فراگیر به این دانش آموزان ارائه دهند و این استودیوها می توانند  با تولید محتواهای استاندارد این خلا را پر کنند.

حسینی تصریح کرد: تاکنون ۸۰ محتوای آموزشی تولید شده در استان قزوین جهت استفاده تمامی دانش آموزان استثنایی کشور در شبکه شاد بارگذاری شده است.

معاون وزیر همچنین با حضور در جمع معلمان مدرسه میثاق نیز گفت: یکی از حساس ترین مقاطع در نظام تعلیم و تربیت، مقطع ابتدایی بویژه دوره اول ابتدایی است.

وی افزود: کار معلمان در آموزش و پرورش استثنایی سختی های زیادی دارد و  جادارد از زحمات تمامی این معلمان تقدیر شود.

معاون وزیر  در ادامه گفت: معلمان شاغل در آموزش و پرورش استثنایی قبل از قانون خدمات کشوری حداقل از ۵۰ درصد  امتیازات بیشتر برخوردار بودند که بر اساس این قانون این ۵۰ درصد حذف شد.

وی افزود: بعد از تصویب قانون جامع خدمات کشوری برخی سازمان ها از این قانون مستثنی شدند و لایحه مستثنی شدن نیروهای آموزش و پرورش استثنایی در حال حاضر لایحه در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است و پس از تصویب در دولت این لایحه به مجلس ارائه خواهد شد.

حسینی  در پایان با اشاره به پرداخت کلیه هزینه های خدمات حمایتی گفت:  در ۱۹ آیتم هزینه های خدمات حمایتی به دانش آموزان استثنایی پرداخت می شود و در سال جاری هزینه های پرداختی ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
 

به اشتراک بگذارید :