18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ ۱۶:۱۱:۲۶
کد مطلب:  1793143
معاون استاندار قزوین:
رسیدن به توسعه پایدار با تحقیق و پژوهش امکانپذیر است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ عیسی قبادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین روز شنبه سیزدهم آذر ماه، در مراسم زنگ پژوهش که در پژوهش سرای دانش آموزی قزوین برگزار شد، افزود: این هفته، فرصت مناسبی برای توجه و تمرکز بر روی ابعاد مختلف مساله پژوهش و فناوری در کشور است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: پژوهش زیربنای توسعه پایدار در جامعه است و برای رسیدن به این مهم باید به مقوله تحقیق و پژوهش توجه جدی شود.

وی با بیان اینکه در جهان امروز پیشرفت و توسعه کشورها بر مبنای علم و دانش استوار است، اظهار داشت: پژوهش و تولید علم و فناوری از مهمترین عناصر رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، صنعتی و سیاسی کشور به حساب می‌آید.

قبادی با تاکید بر اینکه تحقیق و پژوهش یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها و آیتم‌های رشد و توسعه هر کشور است، افزود: اهمیت پژوهش در دنیای امروز بر همگان ثابت شده است.

وی بر ضرورت توجه به مباحث تولید علم و داشتن با روحیه تحقیق تاکید کرد و ادامه داد: پژوهش یکی از مهم‌ترین مسائل کشور است و اگر نتوانیم به این موضوع به هر دلیل ‌توجه کنیم قطعاً در کارهای دیگر نیز توفیق نخواهیم داشت.

این مسئول، اساس تحقیق و پژوهش را تفکر دانست و افزود: اگر بخواهیم جامعه‌ای پویا و اثر بخش داشته باشیم باید ایده جستجوگری را در دانش آموزان را تقویت کنیم.

وی تاکید کرد: پژوهش یکی از اساسی‌ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه یک کشور است و قدرت و استقلال هر کشوری بر پژوهش و تولید علم استوار می باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین تعالی و پیشرفت در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را منوط به توسعه علم و فناوری دانست و افزود: پژوهش مهمترین موضوعی است که باید در کارها داشته باشیم.

وی یاد آور شد: باید به آموزش و پرورش خلاق، تفکر محور و پژوهش محور روی آورد و گسترش فرهنگ پژوهش و پرسشگری را یک شعار اساسی در آموزش و پرورش دانست.

به اشتراک بگذارید :