14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ ۱۹:۵۱:۲۷
کد مطلب:  1794723
روز داوطلب؛ روزتجلی شکوه سفیران سلامت درفرایندتعلیم و تربیت

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در پیامی روز جهانی داوطلب به سفیران سلامت مدارس،رابطین سلامت و تمامی ایثارگران و مجاهدان داوطلب جمعیت هلال‌احمر تبریک گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در متن پیام محمدعلی واقعی که عصر امروز یکشنبه، چهاردهم آذرماه،  صادر شد، آمده است:

بسم ا... الرحمن الرحیم

«یا مَنِ اسْمُهُ دَواءٌ وَ ذِکْرُهُ شِفاءٌ»

سلامتی محور توسعه است و معضلات بهداشتی همان معضلات توسعه هستند، که نمی توان آن را فقط در بخش سلامت حل نمود.  بلکه مشارکت تک تک افراد جامعه و بخش های توسعه ، نهادها و ارگانها  برای حل مسائل سلامتی و رسیدن به سطح قابل قبول سلامت ،  لازم و ضروری است.

این جاست که نقش داوطلبان در سرعت بخشی به چرخه سلامت بیش از پیش مشخص می شود چرا که داوطلبان سلامت ، افرادی هستند که همچون حلقه محکمی ارتباط مسئولین بهداشتی را با سطوح محیطی جامعه برقرار می کنند و زمینه های لازم برای مشارکت فعالانه تر افراد در توسعه  اقتصادی و اجتماعی بهارستان علم و ادب را  فراهم می سازند

بی تردید؛ روز جهانی داوطلب، روز افرادی  دل‌های ‌پاک و اراده‌های معطوف به زدودن رنج از جان و چهره رنجدیدگان عالم و روز خدمت مومنانه است؛ این روز فرصتی برای ارج نهادن به خدمات چشمگیر داوطلبانی که با مسئولیت پذیری خود، حسّ خوب انسانیت و نوع‌دوستی را در جامعه ترویج می‌کنند و برای کاستن از رنج‌های انسان ایستاده‌اند.

در دو سال اخیر که هجوم ویروس زشت سیرت و کریح المنظر کرونا؛ آرامش و آسایش ساکنان زمین را برهم زده است. میلیون‌ها نفر را مبتلا کرده و زندگی همه را دستخوش تغییرات جدی کرده است، داوطلبان خدوم خطه قهستان زمین نیز در روزهای سختی که ویروس منحوس کرونا پدید آورد دلاورانه و مجاهدانه در خدمت به مردم افتخارآفرین شدند.

 آنان در خط‌مقدم مبارزه با کرونا قرار گرفتند و برای نجات جان همنوعان خود،فداکارانه، تلاش کردند وفعالیت مستمر و بی‌وقفه ی ایشان صحنه‌های درخشانی از حس بشردوستی را در اذهان بیدار ثبت و ضبط کرد.

اینجانب ، فرصت روز جهانی داوطلب را غنیمت شمرده و بدین وسیله از جامعه فرهنگیان به ویژه رابطین و سفیران سلامت، که خود مروجین  و پاسداران واقعی فرهنگ داوطلبی و نیکوکاری هستند و  در تمامی عرصه های سلامت نقش آفرینی می کنند، قدردانی نموده و مسئولیت ‌پذیری شما عزیزان را ستایش می‌کنم و خالصانه روز جهانی داوطلب را به جامعه داوطلبان ، به خصوص داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی که  همواره از بحران‌های مختلف سربلند بیرون آمده‌اند و بی‌توقع به هم‌نوعان‌شان یاری رسانده‌اند تبریک عرض می نمایم.

با درود به ارواح پاک شهدای سلامت، عزت روزافزون را برای این عزیزان از درگاه خداوند منان خواستارم.

به اشتراک بگذارید :