21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۱۱:۵۳:۳۸
کد مطلب:  1799257
رییس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس خبرداد:
فعالیت 25 اردوگاه فرهنگی تربیتی در فارس

رییس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس گفت: در فارس تعداد 24 اردوگاه فرهنگی تربیتی در سطح شهرستان و 1 اردوگاه در سطح استان وجود دارد که برای تقویت کارکردهای اثر بخش اردوگاه‌های دانش آموزی استان باید نگاه ویژه ای به جایگاه این اردوگاه‌ها در غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در طول یک سال تحصیلی شود.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش فارس ، هرمز جعفری در نشست برخط با معاونین پرورشی و تربیت بدنی و کارشناسان فرهنگی هنری ادارات آموزش و پرورش سراسر استان گفت: اردوی دانش آموزی یک فضای تربیتی و تمرینی است که در آن اولین قدم برای تجربه استقلال، خودباوری، اعتماد به نفس و زندگی گروهی برداشته می‌شود و شرکت کنندگان در آن زندگی جدیدی را به دور از خانواده و در میان گروه همسالان تجربه می‌کنند.
رییس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس گفت: اردوگاه‌ها با هدف رشد شخصیتی، اجتماعی و مهارتی دانش آموزان شکل می‌گیرد و اردو یک فعالیت مهم دانش آموزی است که به صورت گروهی و تحت نظارت مربیان، خارج از محیط مدرسه صورت می‌گیرد که در آن فرد درگروه همسالان خود می‌تواند مهارت‌های اجتماعی را بیاموزد و تمرین کند.
جعفری مهم‏ترین آثار و فواید اردوها را تقویت مهارت‏های اجتماعی ، کمک به استقلال کودکان ، تقویت مهارت‏های رهبری و تصمیم‏سازی ، ایجاد فرصتی برای محک خوردن توانمندی‏های شخصی، ایجاد فرصتی برای تجربه‏های منحصر به فرد ، ایجاد فرصت برای دوست‏یابی ، تقویت اعتماد به نفس و کسب عزت نفس ، ایجاد انعطاف پذیری و افزایش سطح شادکامی و خشنودی دانست.
وی جشنواره تجارب و ایده های اردویی و اردوگاهی را بسیار مهم ارزیابی نمودند و جایگاه استان فارس را از نظر کمیت و تعداد شرکت کنندگان  بسیارمطبوب ارزیابی کرد و گفت: اردوگاه‌های دانش‌آموزی مکانی امن برای اجرای برنامه‌های تربیتی و فرهنگی دانش‌آموزان است . 
وی افزود: اردوها و بازدید های دانش آموزی نیاز به ثبت در سامانه اردویی و دریافت کد اردویی می باشد که برای رفع این مشکل منتظر دریافت اطلاعات از وزارت متبوع می باشیم و برای بازگشایی اردو گاه ها و فضا های پرورشی نیازمند به رعایت دستورعمل های ارسالی از سوی وزارت آموزش و پرورش ، بهداشت و استانداری فارس می باشد . 
رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضا های پرورشی  افزود: تعامل با ارگان های دیگر برای رونق بخشی و نگهداشت اردو گاه ها ، فضای سبز و استفاده از ظرفیت های ارگانهای مختلف از جمله شهرداری ، منابع طبیعی ، جهاد کشاورزی و محیط زیست بسیار مهم می باشد .
جعفری رئیس اداره فرهنگی هنری اردوها و فضا های پرورشی  گفت: تعامل با کارشناسان حقوقی برای قیمت گذاری ورودی اردو گاه ها و انعقاد قرار داد طبق نظر کارشناسان رسمی دادگستری و قانونی عمل کردن را بسیار حائز اهمیت برشمرد.

به اشتراک بگذارید :