18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ ۱۱:۲۸:۱۴
کد مطلب:  1808517
سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور خبر داد:
افزایش ۱۰ درصدی دانش آموزان اتباع و پناهنده در سال تحصیلی جدید

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، گفت‌: در سال تحصیلی جدید با توجه به تحولات منطقه‌ای و کشور افغانستان افزایش ۱۰ درصدی ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی را در مدارس شاهد بوده ایم.


به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، میترا تیموری در گفت و گو با خبرگزاری میزان در مورد افزایش دانش آموزان اتباع طی سال جاری گفت: تعدا  دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ حدود نیم میلیون نفر بوده است که این رقم در سال تحصیلی جدید با توجه به تحولات منطقه ای و کشور افغانستان افزایش ۱۰ درصدی ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی را در مدارس شاهد بوده ایم.
وی ادامه داد: بیش از ۹۵ درصد دانش آموزان اتباع خارجی و پناهنده را دانش آموزان اتباع افغانستانی تشکیل می دهند. هر ساله در اواخر فصل بهار شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع و مهاجرین خارجی با همکاری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی(وزارت کشور) توسط وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ارسال می گردد.
تیموری خاطر نشان کرد: با توجه  به دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سال ۱۳۹۴ مبنی بر این که همه ی دانش آموزان اتباع فاقد مدرک هویتی نیز در مدارس ثبت نام شوند و از تحصیل باز نمانند، این دستور صراحتاً در شیوه نامه آمده است و صدور برگه حمایت تحصیلی توسط دفاتر خدمات اتباع و مهاجرین خارجی به همین منظور صورت می گیرد.
وی در مورد مسئولیت اجتماعی آموزش و پرورش در راستای تعلیم و تربیت افزود: وزارت آموزش و پرورش، تحصیل کودکان لازم التعلیم را از وظایف خود می داند و بیش از نیم میلیون دانش آموز اتباع خارجی و پناهنده در کنار دانش آموزان ایرانی با رعایت عدالت آموزشی و به دور از تبعیض مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :