22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ ۱۳:۰۹:۳۹
کد مطلب:  1810883
حضورفعال آموزش وپرورش درنمایشگاه دستاوردهای فناورانه علمی وپژوهشی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از حضورفعال آموزش وپرورش درنمایشگاه دستاوردهای فناورانه علمی وپژوهشی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی ظهر امروز در بازدید از این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه در قالب ۲۵ غرفه و با هدف معرفی اثار پژوهشگران استان در عرصه های مختلف به مدت 5 روز در حسینه جماران و به همت  سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) برپا شده است.

وی، بر استفاده از ظرفیت‌ نخبگان در راستای مهارت آموزی دانش آموزان و پژوهش محور شدن فرایند یاد دهی و یاد گیری تأکید کرد و ادامه داد: در این نمایشگاه و در بخش دانش آموزی،آثار دانش آموزان منتخب استان در جشنواره جابربن حیان، نوجوان خوارزمی و آخرین دستاوردهای علمی پژوهشی دانش آموزان عضو پژوهشسراهای دانش آموزی،برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به نمایش منتخب تألیفات و طرح های پژوهشی فرهنگیاندرنمایشگاه دستاوردهای فناورانه علمی وپژوهشی استان، عنوان کرد:  بررسی ماهیت فرایند پژوهش های آموزشی، کار بست یافته های پژوهشی، و نیز روش های تعیین نیازها و اولویت های پژوهشی، محورهای اصلی یک فعالیت پژوهشی در فرایند تعلیم و تربیت  را تشکیل می دهند.

به گفته واقعی، معلم از عوامل مهم تاثیرگذار در امور تعلیم و تربیت بوده و در یک نگاه دقیق، تعلیم و تربیت در کانون رشد فردی و اجتماعی قرار می گیرد. با این ویژگی محوری، بنیان همبستگی اجتماعی، پیشرفت همه جانبه، توسعه پایدار، تعالی انسانیت و صلح و دوستی، به تعلیم و تربیت وابسته است.

به اشتراک بگذارید :