18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ ۱۳:۲۶:۰۴
کد مطلب:  1810965
کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:
برگزاری شورای اجرایی و مجمع عمومی آیسسکو در قاهره

بنا بر اعلام کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران، چهل و دومین نشست اجرائی آیسسکو و چهاردهمین اجلاس عمومی آیسسکو از 15 لغایت 18 آذر ماه سالجاری در قاهره پایتخت مصر برگزار شد. در همین راستا، هیأتی به ریاست دکتر نوری وزیر محترم آموزش و پرورش در این رویداد مهم جهان اسلام شرکت کردند.

در نشست شورای اجرایی و همچنین اجلاس عمومی آیسسکو مباحث مهمی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از جمله این مباحث، پیشنهاد و تصویب برنامه طرح عمل دو ساله سازمان برای سالهای 2023-2022 ، چشم انداز سازمان تا سال 2025، بررسی مسائل مالی و ساختار سازمانی آیسسکو، بررسی و تصویب اساسنامه کمیسون های ملی و ... می باشد. در این اجلاس، نمایندگان کشورمان در مباحث مختلف مطرح شده، مشارکت فعال نمودند و در عین حال مخالفت جدی خود را با اجرای هر بخش از سند 2030 اعلام نموده و این مخالفت را در اسناد اجلاس به ثبت رساندند.

 همچنین دکتر تیموری، دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در ملاقاتی با مدیرکل آیسسکو، مسائل و موضوعات مرتبط با جمهوری اسلامی ایران را مورد بحث و بررسی قرار داد. یکی از مهم ترین مسائل مطرح شده در مذاکره با مدیرکل آیسسکو، جلوگیری از توقف فعالیت دفتر منطقه ای آیسسکو در تهران بود که طبق مصوبه پیشنهادی در شورای اجرایی، این دفتر در آستانه محدود شدن فعالیتهای خود قرار گرفته بود. هیأت اعزامی کشورمان با مذاکرات فشرده با مدیرکل آیسسکو و دفاع مستدل در جلسه شورای اجرائی، از تصویب این مصوبه جلوگیری نمود و از این پس دفتر منطقه ای آیسسکو در تهران کماکان با تمام ظرفیت به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

گفتنی است در این اجلاس، حق وردی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، دکتر تیموری دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو، دکتر صادق دوست رئیس گروه کمیسیون ملی آیسسکو و مؤمنی، نماینده وزارت امورخارجه، مقام عالی وزارت را همراهی می کردند.

به اشتراک بگذارید :