22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ ۱۸:۴۴:۳۹
کد مطلب:  1812971
قرآن،ملجأو مأمنی مطمئن برای دانش آموزان دربرابرتهدیدات

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: قرآن مایه عزت و سربلندی دانش آموزان در تمامیی عرصه ها شده و ملجأ و مأمنی مطمئن برای صیانت از ایشان در برابر انواع تهدیدات سخت و نرم است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی، امروز در بازدید از نمایشگاه قرآن، عترت و نماز شهرستان بشرویه اظهار کرد: : فعالیت‌های ما در معاونت فرهنگی و پرورشی،معطوف به «افزایش سرمایه‌های فرهنگی دانش آموزان  است.

وی؛ با بیان این نکته که  بهترین سرمایه فرهنگی ما «قرآن‌کریم و سیره ائمه اطهار» است، تصریح کرد:  اگر بخواهیم جوانانمان را در برابر انواع تهدیدات  مصون کنیم، باید به قرآن پناه ببریم. چرا که انس با قرآن کریم، مأمنی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، ترویج و تقویت فرهنگ قرآنی در بین دانش آموزان دختر و پسر دوره های مختلف تحصیلی را مهم ترین هدف برپایی نمایشگاه قرآن،عترت و نماز دانست و عنوان کرد: این نمایشگاه در 7غرفه نقاشی و خطاطی،نماز و احکام،نجوم در قرآن، بازی های قرآنی، قصص قرآنی و مصباح الهدی با محوریت امام شناسی و امتداد ضهرو بر پا شده است.

 نماینده وزیر آموزش و پرورش در خراسان جنوبی، ضمن تسلیت ایام شهادت مظلومانه ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا(س)، بیان کرد: هم‌زمانی برپایی این نمایشگاه در هفته قرآن، عترت و نماز از یک سو و تقارن آن با ایام شهادت حضرت زهرای مرضیه(س)  از سوی دیگر زمینه ساز ترویج بهتر و تعمیق معارف قرآنی در جان و دل دانش آموزان تشنه علم و معرفت می شود.

به گفته واقعی این نمایشگاه به مدت یک هفته صبح و عصر برای بازدید دانش آموزان و عموم مردم دایر است.

به اشتراک بگذارید :