22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ ۱۸:۴۷:۳۴
کد مطلب:  1812979
علم،دانش،ایمان ومعنویت لازمه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: 4 عامل «علم و دانش» و «ایمان و معنویت» لازمه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است که دانش آموزان باید در کسب این 4 عامل سخت تلاش و جهاد نمایند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در آیین تجلیل برترین های آزمون سراسری سال جاری شهرستان بشرویه، خطاب به دانش آموزان،تصریح کرد: شما، ارزشمندترین سرمایه های انقلاب،، فروزندگان چراغ ایمان،مجاهدان عرصه‌های علم وفرهنگ ورقم زنندگان فصل جدید نظام مقدس جمهوری اسلامی هستید.

وی، اضافه کرد: شما فرزندان ایران اسلامی مکلف و موظفید تادر حساس‌ترین نقطه تاریخ، با امید و نگاه به آینده، انقلاب اسلامی را به آرمان بزرگش در گام دوم انقلاب که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت امام عصر (عج) می‌باشد، نزدیک نمایید.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان انی که بسیاری از پیشرفت‌ها و موفقیت‌های نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف مرهون تفکر و اندیشه‌های نگاه به آینده و انقلابی است، ادامه داد: این شور انقلابی را باید روز به روز افزایش داده و با توسل و توجه به پروردگار، تمسک به اولیای الهی، عبادت و تفکر همراه با تامل و بصیرت تقویت نمود.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی تحقق منویات و انتظارات رهبر معظم انقلاب (مدظله) در بیانیه ارزشمند و پر اهمیت گام دوم انقلاب را مهم ترین رسالت دانش آموزان و دانشجویان دانست و عنوان کرد: در حقیقت یک دانش‌آموز دغدغه‌مند، قائم به این است که ایمانش به همراه دانش و عمل مجاهدانه و مخلصانه باشد.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، علم و دانش را آشکارترین وسیله عزت و قدرت دانست و اظهار کرد: قریب دو دهه است که رستاخیز علمی در کشور آغاز شده و با سرعتی که برای همه جهان غافلگیرکننده بوده به پیش رفته است؛ از این رو شما در لباس دانش آموزی اصلی ترین نیروهای این جبهه محسوب می‌شوید.

وی با اشاره به تلاش جهادی جوانان دهه‌های اول انقلاب علی رقم همه دشمنی‌ها، کارشکنی‌ها و تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و علمی، اذعان کرد: شما نیز باتداوم این  تلاش جهادی از قال و قیل های دشمنان نهراسید و با حرک در خط ولایت حرکت خود را با تمام توان ادامه داده تا به رکوردهای شگفت انگیز علمی دست یافته و سنگ بنای یک انقلاب علمی را در خطه قهستان زمین مستحکم نمایید.

به گفته واقعی  قله‌هایی از علم و دانش وجود دارد که هنوز فتح نشده‌اند و دانش آموزان امروز،  با دفاع از پیشرفت همه جانبه در عرصه های عقیدتی، فرهنگی،اقتصادی، علمی ورزشی، دشمنان کینه توز را ناکام ساخته و فاتحان آن قله‌های بزرگ و تکمیل کننده راه ارزشمند گذشتگان در آینده خواهند بود.

شایان ذکر است در این مراسم از محمدامین جهان طلب دارنده رتبه نخست دانشکده های فنی و مؤسسات آموزش عالی و 20 نفر دیگر نیز تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :