17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ ۱۰:۰۹:۳۱
کد مطلب:  1813819
سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشورخبر داد
توزیع 5000 بسته بسته لوازم التحریر ولوازم بهداشتی ویژه دانش آموزان

سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور از توزیع 5000 بسته لوازم التحریر و لوازم بهداشتی در مدارس دارای بیشترین دانش آموز اتباع خارجی وپناهنده خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، میترا تیموری اظهار داشت: توزیع 5000 بسته لوازم‌التحریر ولوازم بهداشتی ویژه دانش‌آموزان در مدارس دارای بیشترین دانش‌آموز اتباع خارجی و پناهنده آغاز شده است. با توجه به بازگشایی ایمن مدارس و ضرورت رعایت بهداشت فردی توسط دانش‌آموزان، توزیع این بسته‌های بهداشتی در پیشگیری از شیوع ویروس کووید-19 تاثیر بسزایی دارد.

تیموری افزود: طی تفاهم نامه سه جانبه‌ای که این مرکز با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و سازمان ریلیف اینترنشنال امضاء نموده است، تعداد 5000 بسته لوازم‌التحریر و وسایل بهداشتی توسط سازمان ریلیف اینترنشنال تهیه و در بین دانش‌آموزان توزیع شده است. ارزش تقریبی هر بسته مبلغ ده میلیون ریال برآورد شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تعداد 350 بسته بهداشتی ویژه مدارس نیز توسط سازمان مذکور تهیه و در اختیار مدارس قرار داده شده است. با توجه به حضور دانش آموزان در مدارس و نیاز مبرم مدارس به وسایل و امکانات بهداشتی و ضد‌عفونی کننده این طرح برای دومین سال متوالی است که انجام می پذیرد. ارزش تقریبی هربسته اهدایی ویژه مدارس مبلغ بیست میلیون ریال برآورد شده است.

تیموری اظهار داشت: تهیه لوازم ضروری تحصیلی دانش‌آموزان، کمک به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، برگزاری کلاس‌های جبرانی ویژه دانش‌آموزانی که دارای افت تحصیلی هستند از جمله خدمات سازمان   بین‌المللی ریلیف اینترنشنال می‌باشد.

وی در پایان افزود: امید است با همکاری و مشارکت سایر موسسات ‌مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی در تامین مایحتاج دانش‌آموزان نیازمند و ایجاد انگیزه در آنان گام‌های اساسی برداشته شود.

به اشتراک بگذارید :