22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ ۱۱:۴۲:۴۳
کد مطلب:  1817385
معلم پژوهنده،اعتباربخش فرایند تعلیم و تربیت

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: معلمین پژوهنده تکیه گاه مدرسه محوری و اعتباربخش فرایند تعلیم و تربیت تمام ساحتی در مدارس هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی، صبح امروز، دوشنبه، بیست و نهم آذرماه در آیین تجلیل از 13 معلم پژوهنده، کتاب برتر و جشنواره اقدام پژوهی که در سالن ایثارگران برگزار شد؛ اظهار کرد: از آنجایی که پژوهش خشت زیربنای مجموعه آموزش و پرورش به شمار می رود، توسعه فعالیت های پژوهشی در مدارس زمینه ساز تربیت تمام ساحتی دانش آموزان می شود.

وی، پژوهش محوریرا  لازمه برخورداری از جامعه پویا دانست و گفت: در این مسیر نخستین گام افزایش نرخ مطالعه بین دانش آموزان بوده  و آموزش نگاه متفکرانه به موضوعات متنوع لازمه تقویت فرهنگ پژوهش در مدارس به شمار می رود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به مشارکت 600 معلم پژوهنده استان در جشنواره اقدام پژوهی، عنوان کرد: که پس از داوری در شهرستان ها و مناطق،  36  اثر،مجوز حضور در مرحله استانی را دریافت کردند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد از میان آثار راه یافته به استان نیز،24 اثر به عنوان برتر شهرستانی، 5 اثر به عنوان منتخب استانی،و یک اثر به عنوان منتخب کشوری معرفی شد.

نماینده وزیر آموزش و پرورش در خراسان جنوبی، از آغاز عملیات 7 طرح اقدام پژوهی توسط معلمین پژوهنده استان خبر داد و تصریح کرد: بررسی سیر تاریخی آموزش و پرورش استان، یکی از مهم ترین این طرح ها به شمار می رود.

به اشتراک بگذارید :