22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ ۱۱:۴۸:۴۹
کد مطلب:  1819259
عمل به سیره وروش شهدا،مهمترین تکلیف

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: عمل به سیره و روش شهدا مهم ترین تکلیف همه جاماندگان از قافله شهادت، به ویژه و طالبان علم و حقیقت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی محمد علی واقعی، صبح امروز سه شنبه، سی ام آذرماه در یادواره شهید میخوش که توسط هنرستان هنرهای زیبای در سالن قلم چی بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: معلمان باید سیره و روش زندگی شهدارا  برای جوانان تبیین نموده  و به الگویی برای زندگی آنان مبدل سازند.

وی،امنیت»،از امنیت بعنوان واژه‌ای یادکردکه حرف حرف آن رامدیون رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های مردان وزنانی هستیم که در دفاع از حریم و حرم  با جان‌فشانی و نثار خون خود به ارمغان آورده‌اند؛ ور افزود: شهدا ایثارگران دلاورمردی هستند، که در مقابل هجوم و وحشی‌ گری متجاوزین، سینه سپر کرده و راه را برای تجاوز و تاراج بیگانگان به خاک پاک کشور و حریم اسلام و مسلمین سد کردند و در نهایت بی‌بال و پر، پریدند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که شهید از مقدس‌ترین واژه‌ها و اصطلاحات دینی است؛ تصریح کرد: شهید، موج آفرین وبیدارگر است و جامعه را به مسیر اصلاح رفتار‌ها سوق می‌دهد تا ثروت اندوزی و قدرت افزایی را کنار نهاده و به ارزشها فکرنمایند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با تأکید بر این‌که تنها راه تربیت تمام ساحتی نسل آینده ساز انقلاب ترویج فرهنگ شهید و شهادت و تداوم راه شهداست؛ عنوان کرد: لازمه تداوم این راه پرافتخار, عمل به وصیت‌نامه‌های شهدا می باشد.

به گفته واقعی، فرزندان شهدا،آزادگان، ایثارگران و جانبازان باید فرهنگ ایثار و شهادت و ازخودگذشتگی را به نسل امروز و آینده انتقال دهند و هر کس در هر جایگاهی چنانچه به شکل بالنده و مؤثر به وظیفه و مسئولیت خویش عمل نماید، رهرو و تداوم‌بخش راستین راه شهدا به شمار خواهد آمد.

به اشتراک بگذارید :