21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ ۱۴:۰۱:۳۹
کد مطلب:  1821489
1 تا 7 دی ماه؛ هفته سوادآموزی

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان به مناسبت هفته سوادآموزی پیامی منتشر کرد که به شرح زیر می خوانید.

بسم الله الرحمن الرحیم

ز گهواره تا گور دانش بجوی

 

اکنون چهل و دو سال از این فرمان می گذرد که: «ایران را مدرسه کنیم». دستور و تأکیدی که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) در نهایت دقت و دوراندیشی و در راستای تحقق امر الهی و سیره انبیا و اولیای خداوند (علیهم السلام) صادر و از همگان خواست برای آموختن و دانایی گام بردارند.

از آن زمان یادگیری، سوادآموزی و آموختن به نهضتی فراگیر و بسیج همگانی بدل شد و عزم ملی برای ریشه کنی جهل و نادانی و بیسوادی شکل گرفت تا تضمین کننده عزت و سربلندی مملکت و کشور عزیزمان گردد.

اینک با زحمت و فداکاری همه دست اندرکاران حوزه سوادآموزی که برای نجات انسان‌ها از ورطه جهل و نادانی و هدایت آنان به راه روشن علم‌ و آگاهی و معرفت از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند، نهال نهضت سوادآموزی به ثمر نشسته و به درختی تنومند تبدیل شده و فرهنگ سواد، دانایی و آموختن در جامعه گسترش یافته است و بسی مایه مباهات است که استان دین مدار و دانش پژوه سمنان به لطف و عنایت خدای متعال و در سایه این تلاش ها و کوشش های خادمان امرِ سواد و علم آموزی و خردورزی، در زمره استان های باسواد کشور قرار دارد.

این جانب ضمن گرامی داشت هفته سوادآموزی، فرصت را مغتنم دانسته از تلاش هایی که در این جهت صورت گرفته است تشکر و قدردانی نموده، توفیق روز افزون همکاران ارجمندم در مجموعه تعلیم و تربیت و سوادآموزی استان سمنان را آرزومندم.

 

محمد دستورانی

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان

1 دی ماه 1400

به اشتراک بگذارید :