18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ ۱۴:۰۵:۴۸
کد مطلب:  1821511
سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشورتشریح کرد
امضاء تفاهم نامه همکاری فی مابین مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور و جامعه خیرین مدرسه ساز کشور

سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور روز سه شنبه 30 آذر در جلسه هیات مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز حضور یافت

.به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، میترا تیموری روز سه شنبه ۳۰ آذر ماه  با حضوردر جلسه هیات مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور تفاهم نامه همکاری فی مابین مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور را امضاء نمودند.
تیموری ضمن تقدیر از فعالیت های جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اذعان داشت: مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور دارای ۷ سرپرستی در سایر کشورها می باشد و در ۳۶ کشور جهان دارای مدرسه است. استفاده از ظرفیت مدارس خارج از کشور این امکان را به ما می دهد تا در جذب خیرین مدرسه ساز خارج از کشور نهایت بهره برداری را ببریم و از این امکان هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور برای مدرسه سازی و مدرسه یاری استفاده نمائیم.
وی افزود: مدارس ایرانی خارج از کشور علاوه بر کلاس های آموزشی دوره های تحصیلی، کلاس های فارسی آموزی هم دارد که از این کلاس ها همه ی علاقه مندان به زبان فارسی استفاده می کنند.
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور افزود: بچه های ما در خارج از کشور اگر امکان پیدا نکنند که زبان مادری خود را بیاموزند از فرهنگ ما جدا می شوند. ساخت و توسعه فضاهای آموزشی ایران در خارج از کشور می تواند در توسعه فرهنگ ما و حفظ گسترش زبان فارسی موثر واقع شود.
دکتر قفلی ادامه داد: کودکان ما در خارج از کشور می بایست زبان فارسی را بیاموزند تا وابستگی خود را به جمهوری اسلامی ایران از دست ندهند.

به اشتراک بگذارید :