22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ ۱۵:۲۷:۲۹
کد مطلب:  1825207
آموزش و پرورش رکن اصلی توسعه و پیشرفت

نماینده مردم شریف شهرستان های سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین موضوع و رکن اصلی توسعه و پیشرفت کشور آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، مصطفی نخعی، ظهر امروز، شنبه،چهارم دی ماه، در جلسه شورای آموزش و پرورش سربیشه گفت: اگر به مباحث آموزش و پرورش نگاه منطقی نداشته باشیم رشد و توسعه تحقق پیدا نخواهد کرد.

وی با بیان این که در یک مسابقه علمی، صنعتی جامعه ای موفق خواهد بود که به آموزش و پرورش بهای کافی بدهد؛ تصریح کرد: آموزش و پرورش باید برای پیشرفت از خودش شروع کند، قبل از آنکه مجلس و دولت برایش کاری انجام دهد.

نماینده مردم شهرستان های سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی، لازمه تغییر در شریان های جامعه را تحول در  آموزش و پرورش شروع دانست و عنوان کرد: به عنوان خادمین نظام مقدس جهوری اسلامی و تعلیم و تربیت موظفیم  فرهنگ کار و تلاش را در جوانان تقویت کنیم.

این مقام مسئول در مجلس یازدهم بر رفع  مشکلات در حوزه پرورشی- تربیتی و توجه وافر به  این حوزه تءکید کرد و افزود:  ما صاحب فرهنگ اصیلاسلامی و انقلابی هستیم که خواب سلطه گران جهانخوار را آشفته ساخته است، از این رو  و دشمن برای ما انحطاط و به انزوا کشیدن این فرهنگ با تمام توان برنامه ریزی کرده، لذا ضرورت دارد  باید برای حفظ و صیانت از  این فرهنگ با تمام قوا در میدان حاضر باشیم.

نخعی آموزش و پرورش را رکن اصلی جامعه دانست که بقیه دستگاه ها باید به آن کمک کنند.

نماینده مردم شهرستان های سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد:  آخرین حلقه آموزش و پرورش، مقطع متوسطه است که باید در سربیشه به این دوره توجه خاص شود.

به گفته نخعی،ضرورت دارد، بومی گزینی در جذب معلمین و پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای ماندگاری معلم در شهرستان های سربیشه و نهبندان مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :