18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ ۱۱:۳۵:۰۸
کد مطلب:  1830083
با حضور سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور:
نمایشگاه دستاوردهای حوزه سوادآموزی استان بوشهر افتتاح شد

در آستانه هفتم دی ماه سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی، نمایشگاه دستاوردهای این حوزه در استان بوشهر با حضور سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، میترا تیموری در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای حوزه  سوادآموزی استان بوشهر در دبیرستان ماندگار سعادت با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: در حالی که دشمنان از نام حاج قاسم هراس دارند، ما نام و یاد این قهرمان ملی را با غرور و با تمام سلول‌های خود فریاد می‌زنیم.

میترا تیموری با تکریم یاد و خاطره معلمانی که در دوره کرونا جان خود را از دست  داده‌اند، عنوان کرد: در  دوره سخت کرونا، خانواده‌ها با ارزش و سختی کار معلم بیش از گذشته آشنا شدند.

وی با اشاره به آموزش‌های غیرحضوری در دو سال گذشته در شرایط کرونایی افزود: در سال تحصیلی جاری مدارس به شیوه‌های مختلف فعالیت‌های حضوری دارند که امیدواریم شرایطی فراهم شود که در سال تحصیلی آینده، شاهد حضور همه دانش‌آموزان در مدارس باشیم.

وی تاکید کرد: شیوه مجازی اگر چه می‌تواند مکمل آموزش باشد اما هرگز جایگزین معلم و مدرسه نیست.

 سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) در 42 سال قبل با فرمان تاریخی خود، زمینه را برای سوادآموزی همه مردم فراهم کرد.

تیموری با بیان این که ایران در مقایسه با سایر کشورها رتبه بسیار خوبی در سوادآموزی دارد، خاطرنشان کرد: ما به عنوان فرزندان حضرت امام خمینی(ره) باید رسالت ارزشمند ایشان را در تعاریف جدید سواد ادامه دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در این آیین گفت: حضرت امام خمینی(ره) با فرمان خود، همه افراد بی سواد و با سواد را به یادگرفتن و یاد دادن فرا خواند.

علی موحدی افزود: نهضت سوادآموزی شجره طیبه ای است که خدمات ارزشمند و پر ثمری به حوزه علم و دانش ارائه کرده است.

وی ادامه داد: برخی از افراد تربیت شده این شجره طیبه هم اکنون دارای مسئولیت های اجرایی، کرسی های دانشگاهی هستند و یا در کسوت معلمی به جامعه خدمت می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :