18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ ۱۱:۴۸:۰۳
کد مطلب:  1830119
سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشورتشریح کرد:
استان بوشهر شرایط مطلوبی در آموزش‌های حضوری دارد

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشورگفت: با تدبیر انجام شده، شرایط آموزش حضوری در این استان مطلوب است که درصد بالای حضور دانش‌آموزان نشان دهنده این وضعیت است.

وی افزود: خانواده‌ها در این دوران متوجه شدند که معلم فقط یک تدریس کننده نیست بلکه دانش‌آموزان را از ابعاد مختلف روحی و روانی مدیریت می‌کند.

تیموری تاکید کرد: در شرایط فعلی اکثر اولیاء علاقه‌مندند که فرزندانشان به جای آموزش‌های مجازی با حضور در مدارس تحصیل کنند.

وی با اشاره به بازدید خود از تعدادی مدارس استان بوشهر گفت: با تدبیر انجام شده، شرایط آموزش حضوری در این استان مطلوب است که درصد بالای حضور دانش‌آموزان نشان دهنده این وضعیت است.

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در خصوص دانش‌آموزان اتباع گفت: ما هم به دلیل ارزش دینی و ملی و هم به دلیل فرمان تاریخی و مترقی مقام معظم رهبری مبنی بر تحصیل، همه دانش‌آموزان اتباع را در مدارس پذیرا هستیم.

وی ادامه داد: هر چند سازمان‌های بین المللی حمایت‌های مالی از این دانش‌آموزان داشته‌اند اما کمک‌های آن‌ها حداقلی بوده است.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در این نشست گفت: با وجود همه مشکلات، فرهنگیان با جان و دل وارد میدان شدند و اجازه ندادند چراغ تعلیم و تربیت کم فروغ شود.

علی موحدی با بیان اینکه حفظ سلامت دانش‌آموزان خط قرمز آموزش و پرورش است، تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا به اعتماد اولیا برای فرستادن فرزندانشان به مدرسه لطمه وارد نشود.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش از دستگاه‌های پیشرو در استان در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی است که این مهم نتیجه تلاش و کوشش همه مدیران مدارس و فرهنگیان است.

موحدی با اشاره به واکسیناسیون 99 درصدی فرهنگیان استان در هر دو مرحله تاکید کرد: دانش‌آموزان دوره‌های تحصیلی متوسطه اول و دوم تا کنون در مرحله اول و دوم به ترتیب  87 و 70 درصد واکسینه شده‌اند.

به اشتراک بگذارید :