22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ۱۲:۳۹:۲۵
کد مطلب:  1832033
حرکت بر صراط ولایت لازمه بصیرت

مدیر کل آموزش و پرور خراسان جنوبی گفت: لازمه بصیرت و آگاهی حرکت در مسیر اندیشه های ولایت است.

به گزارش اداراه اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی، ظهر امروز چهارشنبه، هشتم دی ماه، در نشست بصیرتی اناالقاسم که در آستانه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و سالگرد شهادت سردار دلها، به صورت ویدئو کنفرانس، برگزار شد، تصریح کرد: اگر انسان در همه زمینه‌ها بصیرت داشته و به حقیقت وقایع و پدیده‌ها توجه کند، در تصمیمات خود دچار اشتباه نمی‌شود.

وی، با بیان اینکه بصیرت به معنای دُرُست دیدن و نگاه عمیق است، اظهار کرد: بصیرت یعنی دیدن چیزهایی که در ظاهر مشخص نیست و باید نگاه عمیق به مسائل انداخت تا بتوان درونیات و چیزهایی را که در پشت صحنه قرار دارد، مشاهده کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی،  با اشاره به عواملی که مانع کسب بصیرت می‌شود، عنوان کرد: اولین عامل، عادت نکردن به تفکر و ساده‌انگاری مسائل و ظاهربینی است؛ زمانی که انسان دوست و دشمن خود را از یکدیگر تشخیص ندهد و شناخت کافی از دشمن و امکانات و ترفندهای او نداشته باشد، مانع کسب بصیرت می‌شود؛ بنابراین یکی از راه‌های کسب بصیرت، دشمن‌شناسی قوی است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از سردار دل ها به عنوان الگوی کامل بصیرت و ولایت مداری، برای معلمان و دانش آموزان یاد کرد و افزود: ارتقا بصیرت جامعه فرهنگی و دانش آموزان استان، ، نسبت به توطئه‌های دشمنان اسلام و انقلاب، به عنوان مهم ترین پیام  یوم الله ۹ دی، باید در رأس  برنامه‌های آموزشی، پرورشی و تربیتی باشد.

نماینده وزیر آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی مظهر بصیرت و آگاهی بود افزود: سردار دل‌ها نمود یک شخصیت با بصیرت و انقلابی بودند که در شکل دهی به جبهه مقامت نقشی بدیل داشت.

به گفته واقعی، مکتب حاج قاسم سلیمانی، مکتب بصیرت است؛ و اگر بخواهیم یک انسان در تراز انقلاب اسلامی و حتی فراتر از آن انسان در تراز تمدن نوین اسلامی را نشان نموده و به جهانیان معرفی کنیم، سردار دل ها، سپهبد شهید،حاج قاسم سلیمانی است.

به اشتراک بگذارید :