21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ۱۲:۳۹:۰۱
کد مطلب:  1832047
جشنواره هشتم نوجوان خوارزمی در استان سمنان کلید خورد

در راستای اجرای فعالیت «مدیریت و راهبری برگزاری مسابقات، جشنواره ها و المپیادهای دوره متوسطه» در زیر نظام «راهبری و مدیریت تربیتی» مبنی بر تقویت فعالیت های علمی و پژوهشی دانش آموزان و معلمان دوره اول متوسطه، محورهای هشتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ جشنواره نوجوان خوارزمی با رویکرد فناوری ‏های نوین و مهارت ‏های آزمایشگاهی و کارگاهی به عنوان یکی از ضروری‏ ترین و اساسی ‏ترین مأموریت‏ های آموزش و پرورش در دوره اول متوسطه هر ساله برگزار می‏شود.
حسین رشیدی در این خصوص گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی  ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه است که در سال های قبل در شش محور «پژوهش، دست سازه، ادبیات فارسی، فعالیت آزمایشگاهی، زبان انگلیسی و بازارچه های کسب و کار» برگزار می شد و در سال جاری سه محور «ریاضی، مناظره علمی و برنامه نویسی بر اساس زبان برنامه نویسی استاندارد» نیز برای نخستین بار به این جشنواره اضافه شده است.
معاون آموزش متوسطه استان خاطر نشان کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی فرصت مناسبی است که دانش آموزان دوره اول متوسطه به دور از تنش و استرس درسی، با استعدادها، توانمندی ها و علایق خود آشنا شده و بتوانند مسیر هدایت تحصیلی را در پایان این دوره به درستی و با آگاهی طی کنند.
وی افزود: جشنوارة هشتم نوجوان خوارزمی در چهار مرحلة مدرسه ای (تا 15 اسفند)، منطقه ای (تا 15 اردیبهشت)، استانی (تا 15 تیر) و کشوری (در مرداد و شهریور) برگزار می شود.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :