22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ۱۳:۳۸:۴۹
کد مطلب:  1832241
9دی،روزبصیرت انقلابی و تجدیدمیثاق با ولایت

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در پیامی ضمن گرامی داشت سالروز خلق حماسه 9 دی،گفت: درواقع 9دی،روزبصیرت انقلابی و تجدیدمیثاق با ولایت در میدان دفاع از حریت و آزادگی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در متن پیام محمدعلی واقعی،  آمده است:

بسم  ا... الرحمن الرحیم

فَذکّر هُم به ایام ا... (سوره ابراهیم-آیه 5)

در تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی، روزهای خاصی وجود دارد که یادآوری حوادث و رویدادهای آن ایام و همچنین پیامدهای ناشی از آنها می تواند درس عبرتی برای آیندگان باشد.

 نهم دی ماه،یکی از روزهای ماندگار در کتاب تاریخ انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی، و روزی است که مظهر حضور حماسی مردم در صحنه تحولات سیاسی-اجتماعی که زمینه ساز ب یأس کامل دشمنان از پیگیری برنامه ها و اهداف ساختار شکنانه ایشان و ایادی مزدور داخلی و خارجی شد.

فتنه 88 به واقع، صحنه امتحان و عرصه رویش نیروهای حامی انقلاب و ریزش عناصر و ایادی و ضدانقلاب بود، بسیاری از کسانی که انتظار همراهی آنها با آرمان های انقلاب و جدایی مسیرشان با دشمنان میرفت و نیز جمعی از خواص بی بصیرت، با برداشت ها و تحلیل های سطحی و غیر واقعی از صفوف به هم پیوسته مردم فاصله گرفتند و بر طبل ادعاهای واهی ضدانقلابیون بی نقاب کوفتند.

 اما 9 دی پاسخ دندان‌شکن به همه یاوه‌گویی ها و واکنش هوشمندانه و غیرتمندانه مردم مسلمان و متدین ایران اسلامی به جسارت ها و اهانت ها به ویژه حرمت‌شکنی بی‌سابقه نسبت به حریم آل رسول در روز عاشورای حسینی بود. مردم نشان دادند در طول تاریخ هیچگاه اجازه جسارت و اهانت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را نداده و نخواهند داد.

همچنین 9 دی نقطه پایانی بود،  بر توطئه ها و مطامع دشمنان داخلی و خارجی ایشان. مردم مسلمان ایران با درک شرایط حساس کشور و تأسی به مواضع حکیمانه رهبر فرزانه خویش راه خود را در بحبوبه هیاهوی ضد انقلاب و بزرگنمایی آن از سوی رسانه های خارجی پیدا کردند و با حضور خروشان و یکپارچه، قدرت و اقتدار الهی و ملی خود را به نمایش گذاردند.

بی گمان تداوم انقلاب اسلامی و تحقق آرمان های آن در گذر زمان مشروط به تقویت ایمان، آگاهی، اتحاد و بصیرت است و جامعه فرهنگی  بر اساس موقعیت و رسالت خویش، همچنان به عنوان  پاسدار فکر و اندیشه نسل آینده سازو  چشم بینای جامعه اسلامی با وحدت و انسجام، در مسیری که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مشخص مینمایند، پیشتاز و پیشگام خواهند بود و معلمان و دانش آموزان بهارستان علم و ادب، ضمن حضوری شایسته در آیین های شکوهمند 9 دی، در تجدید میثاقی دیگر و حرکت بر صراط ولایت، یاد سیدالشهدای جبهه مقاومت شهیدمظلوم حاج قاسم سلیمانی را زنده نگه داشته و در جبهه ی واحد، قدرت نسل سلیمانی ها را به رخ ترویستهای سنتکام و سگ وحشی قلاده به گردنشان، رژیم غاصب صهیونیستی می کشند.

به اشتراک بگذارید :