22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ ۰۹:۴۸:۴۹
کد مطلب:  1836945
ترویج مکتب سلیمانی،مهمترین تکلیف خادمان نظام تعلیم وتربیت

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: شناخت و ترویج مکتب سرداردلها،سپهبدشهید، حاج قاسم سلیمانی،مهم ترین تکلیف خادمین نظام تعلیم و تربیت در راستای نهادینه کردن سند تحول بنیادین و تشکیل تمدن نوین اسلامی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی، صبح امروز یک شنبه، دوازدهم دی ماه، در آیین گرامی داشت دومین سالگرد شهادت مظلومانه سردار دل ها که در محل نماز خانه این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: شهیدسلیمانی در عرصه‌های مختلف اجتماعی، دینی و فرهنگی جهاد کرد.

وی، با بیان این که شهادت سردار سلیمانی به دنیا نشان داد که انقلاب زنده است و تبیین و تشریح مکتب حاج قاسم وظیفه ماست،عنوان کرد: شهید سلیمانی حقیقتاً یکی از ارادتمندان واقعی حضرت زهرا (س) در مسیر ترویج معارف و آموزه‌های مکتب فاطمی بود و برای تحقق آن، سنگ تمام گذاشت و با شهادت خویش نشان داد که رهروی صدیق راه حضرت صدیقه طاهره (س) است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، خلوص نیت را از جمله خصوصیات بارزو سجایای اخلاقی و شخصیتی سیدالشهدای مقاومت برشمرد و خاطر نشان کرد: ظهور و بروز شخصیت بی‌بدیلی مانند سپهبد شهید، حاج قاسم سلیمانی، که در تمامی عرصه‌ها تأثیرگذار بود از سرچشمه اصیل و زلال معنویت، ایمان و اخلاص نشئت می‌گیرد.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که مکتب سلیمانی همان مکتب فاطمه زهرا (س) و مکتب امام حسین (ع) است؛تأکیدکرد: لازمه دستیابی و گام نهادن در این مکاتب، مراقبت، شهامت، استقامت، ولایت مداری و دفاع فاطمی از ولایت است.

نماینده وزیر آموزش و پرورش در خراسان جنوبی، اضافه کرد: با شهادت این بزرگ‌مرد، نبرد با ظالمان و مستکبران نه تنها کم‌فروغ یا متوقف نشده است، بلکه امت حزب‌الله انگیزه مضاعفی نیز برای مقابله با دولت تروریست آمریکا، صهیونیسم جهانی و گروه‌های تکفیری که فرزند نامشروع استکبار جهانی و دولت‌های مرتجع منطقه است، پیداکرده‌اند.

شایان ذکر است، قرائت دعلی پرفیض زیارت عاشورا به یاد تمامی شهدای انقلاب اسلامی به ویژه سیدالشهدای جبهه مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلمانی از دیگر برنامه های این آیین بود.

به اشتراک بگذارید :