15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ ۱۴:۴۷:۰۰
کد مطلب:  1839423
طی حکمی از سوی وزیر آموزش ‌و پرورش:
 «مجتبی همتی فر»، «سرپرست سازمان تعلیم و تربیت کودک» شد

طی حکمی از سوی وزیرآموزش‌و پرورش، « مجتبی همتی فر»، «سرپرست سازمان تعلیم وتربیت کودک» شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری طی حکمی «مجتبی همتی فر»، را به عنوان «سرپرست سازمان تعلیم وتربیت کودک» منصوب کرد.

همتی فر، دکترای فلسفه تعلیم و تربیت از دانشگاه فردوسی مشهد دارد و در زمان حضور یوسف نوری به عنوان دبیر کمیسیون تعلیم و تربیت مجمع عالی بسیج، عضو دبیرخانه بوده است.

 وی عضو کمیته مشورتی ترمیم سند تحول بنیادین شورای عالی آموزش و پرورش و مدیر راهبری پردیس تربیتی توانا (آستان قدس رضوی ) است و از سوابق تجربی وی می توان به: مشاور سازمان امور استخدامی و اداری کشور در طراحی شاخص های ارزیابی عملکرد وزارت آموزش و پرورش،کارشناس مشاور کمیته آموزش و پرورش همایش حکمرانی و سیاستگذاری عمومی (دانشگاه صنعتی شریف)، مدیر اندیشکده تعلیم و تربیت دالّ و عضو مؤسس و عضو بنیاد تربیتی حیات، اشاره کرد.

رییس سازمان تعلیم وتربیت کودک، سابقه تدریس دانشگاه جامعه الصمطفی العالمیه( واحد مشهد)، دانشگاه فردوسی مشهد( گروه فلسفه و حکمت اسلامی)، دانشگاه شهید رجایی پودمان مهارت آموزان(۴دوره) و دانشگاه فرهنگیان را دارد.

همتی فر، در رزومه پژوهشی خود پژوهش های بسیاری در زمینه تعلیم و تربیت دارد که می توان به معرفی گرایش های علوم تربیتی و استادان آن در ایران ، استخراج مجموعه مسائل موجود در مراکزکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر تهران، بررسی روش های شناسایی استعدادهای برتر و ارائه الگوی عملی، ارزیابی درس مبانی و اصول تعلیم و تربیت در دانشگاه های ایران و گره خوردگی هویت فلسفه تعلیم و تربیت و روش پژوهش در آن اشاره کرد.

گفتنی است؛ «همتی فر» علاوه بر مقاله های علمی و پژوهشی در رزومه خود هفت کتاب تألیفی با عناوین: روایت های ما از فلسفه تعلیم و تربیت، نقد سند آموزش2۰3۰از منظر تعلیم و تربیت اسلامی، اندیشه ورزی و تجربه نگاری تربیتی 1-تربیت، زیارت و انتقال معارف رضوی، اندیشه ورزی و تجربه نگاری تربیتی، 2- تربیت و معنویت، اندیشه ورزی و تجربه نگاری تربیتی، 3- جشن عبادت دخترانه، اندیشه ورزی و تجربه نگاری تربیتی، 4- تربیت اقتصادی و رشد و توانمندسازی والدین ، مادرانه های کرونایی؛ تجربه نگاری زیست مادران ایران زمین در ایام کرونا  دارد.

به اشتراک بگذارید :