22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ ۰۷:۵۹:۴۴
کد مطلب:  1839963
ارائه‌ خدمت صادقانه لازمه تعالی پایدارورشدبصیرت دینی وانقلابی

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان جنوبی،درپیام خودبه مناسبت سالروزتأسیس هسته گزینش گفت:آموزش اخلاق‌مدار،تعالی پایدارو رشدبصیرت دینی وانقلابی،زمانی محقق می شودکه بن‌مایه‌های فرهنگ تربیتی،براصل خداباوری وتهذیب باخدمت صادقانه توأم شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، درمتن  پیام محمدعلی واقعی آمده است:

 

باسمه تعالی

 

گزینش کار بسیار مهمی است، گزینش مثل صراط است؛همان صراطی که شنیده‌اید اینجاست، آنکه از مو باریک‌تر و از شمشیر تیزتر و هر طرفش هم بیفتی جهنم است ـ همینجاست.«مقام معظم رهبری» «مدظله العالی»

 

آموزش اخلاق‌مدار، تعالی پایدار و بستر رشد بصیرت دینی و انقلابی در نظام اسلامی، زمانی محقق می شود که بن‌مایه‌های فرهنگ غنی تربیتی مبتنی بر اصل خداباوری و تهذیب با دغدغه‌ ارائه‌ خدمت صادقانه توأم شود تا ساز و کار تحول عدالت محور، در عرصه‌ نظام تعلیم و تربیت، بر مبنای مدیریت منابع انسانی، به عنوان سرمایه‌ای فاخر و اثرگذار در عرصه‌  نهاد حاکمیت دینی و ارزشی آموزش و پرورش  بروز نماید و پیام‌آور ظهور جامعه‌ای فرهیخته و بالنده شود.

 

 اکنون که دولت مردمی برای تشکیل ایران قوی، تمام تلاش و توجه خود را  برتعمیق آموزه‌های الهی و تربیتی جوانان و نوجوانان میهن اسلامی معطوف کرده است، با امید به آینده‌ای درخشان، پیوسته بر استوارسازی الگوی کرامت انسانی در کنار اصل قانون‌مداری، تأکید می‌ورزیم و تلاش گزینش گران آموزش و پرورش در مسیر جذب منابع انسانی کارآمد و متعهد، با نظارت دقیق در امور می‌تواند یاری گر و تسهیل‌کننده سایر فعالیت‌ها و مأموریت‌ها و تحقق اهداف سند تحول بنیادین در دستگاه آموزش و پرورش کشور باشد.

 

در آستانه‌ پانزدهم دی‌ماه، سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل گزینش، بسیار خرسندم که با تدقیق مضاعف و رویکرد ارشاد، آموزش و جذب انسان‌های شایسته در بدنه‌ نظام تعلیم و تربیت، فضایی آرام و محیطی مستعد برای رویش دانش و اندیشه فراهم آورده و نویدبخش بالندگی نسل آینده‌ساز میهن اسلامی شده است.

 

زیباترین جلوه‌های کرامت انسانی در عنصر «تربیت» بروز یافته ‌است تا با بسط مناسبات معنوی و الهی در ضمیر پاک بشر ممزوج شود و با اراده خالق یکتا، نویدبخش حیات طیبه و تعالی انسان باشد. از این رو صیانت از این عطیه ربوبی، خود درگرو تلاش متعهدانه انسان‌های فرهیخته‌ای است که با تهذیب، بصیرت و خداباوری، تربیت نسل‌های آینده را سرلوحه همت خویش قرار داده و هنرمندانه، کرانه‌های علم و دانش را در ساحت دین و اخلاق متبلور می‌نمایند.

 

بی‌تردید پی‌ریزی و صیانت از این عرصه حیات آفرین، بر اساس ویژگی های نوشته و نانوشته ای که از احادیث، روایات و فرمایشات امام راحل، رهبری معظم انقلاب و بزرگان دین، بر می آید، جز با درایت و دلسوزی انسان‌های خدوم، متعهد و متخصص در کنار دستورالعمل ها، ضوابط و قانون گزینش استوار نمی‌شود.

 

اینجانب با درود به روان پاک حضرت امام خمینی، ضمن تسلیت ایام شهادت ام ابیها، حضرت زهرا(س)و گرامی داشت دومین سالگرد شهادت سردار دلها، سالروز تشکیل گزینش به فرمان بنیان گذار را به‌ گزینش گران محترم هسته گزینش در بهارستان علم و ادب تبریک عرض نموده و امیدوارم با بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر فرزانه‌ انقلاب اسلامی زمینه‌ساز توسعه و تحوّل در نظام اداری کشور بر پایه‌ ایجاد امید و انگیزه در جامعه‌ بزرگ فرهنگیان باشیم.

به اشتراک بگذارید :