22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ ۱۲:۵۷:۴۳
کد مطلب:  1840837
خط سرخ شهادت ضامن تشکیل تمدن نوین اسلامی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت:خط سرخ شهادت و تبیین سیره عملی شهدا، لازمه تحقق اهداف سند تحول و تشکیل تمدن نوین اسلامی است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی، ظهرامروزسه شنبه، چهاردهم دی ماه، در اجرای طرح ملی لاله های روشن که با حضور دانش آموزان دبستان شهید قربانزاده که در محل مهدیه سرایان برگزار شد، تصریح کرد: و آرامش امروز ما در نتیجه مجاهدت و پایمردی شهدای گلگون کفن حریم و حرم انقلاب اسلامی است.

وی، زنده نگه داشتن یادشهدا  را مهمترین عامل حفظ انقلاب دانست و عنوان کرد: پیام بزرگ و مهم انقلاب ما برای امت اسلامی،احیای هویت اسلامی، بازگشت به اسلام، بیداری مسلمانان و بازگشت به نهضت اسلامی بوده و هست.

رئیس ستاد ساهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این مطلب که امام و پیشوای بزرگ این راه و معلم بزرگ این خط و مکتب، خمینی«ره» بت شکن بود و تداوم بخش این مسیر امام خامنه ای«مدظله العالی» است؛ اظهار کرد: اصول اساسی پیش‌روی انقلاب اسلامی همان مبانی و اصول دینی، اعتقادی اسلام است که استقلال، آزادی، خودآگاهی، نفی سلطه غیر الهی، تلاش برای تحقق آموزه‌های اسلام در جوامع،از جمله آنهاست.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از ولایت مداری،حق محوری و عدالت‌خواهی به عنوان ابزارهای مهم برای صیانت از انقلاب در مقابل دشمنان ایاد کرد و ابراز داشت: صدور فرهنگ قرآنی و انسان‌ساز اسلام و اشاعه مفاهیم، ارزش‌ها و معارف اسلامی که مایه نجات ملت‌ها و مستضعفان و مظلومان است کمک زیادی به تحقق اهداف انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی می‌کند.

نماینده وزیرآموزش وپرورش درخراسان جنوبی،تربیت برمبنای سندتحول،وتحقق تمدن نوین اسلامی رامهمترین رسالت خادمین نظام تعلیم و تربیت برشمرد و اضافه کرد:تمدن نوین اسلامی،تمدنی است که همه مؤلفه های آن مبتنی بر آموزه های اسلام ناب،وبرخورداری ازمؤلفه هایی نظیردین،اخلاق،علم،عدالت،قوانین ومقررات اسلامی،همبستگی ملی،امنیت، تحمل و بردباری،وحدت ویکپارچگی و خردورزی است.  

به گفته واقعی، رسیدن به هویت حقیقی تمدن اسلامی، احیای آن ورسیدن به تمدن نوین اسلامی مسلتزم آگاهی از ظرفیت های موجود در جهان اسلام است.

شایان ذکر است در این آیین یاد شهیدان قربانزاده و اصیل دو تن از شهدای این شهرستان به عنوان شهدای شاخص گرامی داشته شد.

به اشتراک بگذارید :