21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ ۱۳:۰۳:۲۲
کد مطلب:  1840857
انتخابات شورای هماهنگی موسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان سمنان انجام شد

انتخابات شورای هماهنگی موسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان سمنان با حضور معاون آموزش متوسطه و رییس اداره مشارکت‌های مردمی و موسسان مدارس و مراکز غیردولتی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ حسین رشیدی، معاون آموزش متوسطه استان با بیان اینکه توسعه عدالت و کیفیت آموزشی براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بیانیه گام دوم انقلاب ضروری است، گفت: مدارس و مراکز غیردولتی نیز در این فرآیند باید پیشگام باشند که خوشبختانه با پوشش 1200 کلاس درس توسط مدارس غیردولتی استان سمنان، اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان به دولت مساعدت شده و کمک شایانی در اجرای برنامه ها و فعالیت های پرورشی و آموزشی مجموعه تعلیم و تربیت محسوب می شود.
مرتضی فدوی نیز در جلسه انتخابات شورای هماهنگی موسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان به بخشی از اهداف تشکیل این شورا اشاره کرد و گفت: به منظور تقویت، توسعه، انسجام و ایجاد هماهنگی در جهت بهبود عملکرد مدارس و مراکز غیردولتی، حسن اجرای قوانین و مقررات مربوطه و بهره گیری از ظرفیت و توان فکری و مشورتی موسسان در جهت تحقق اهداف و ماموریت های مرتبط به فعالیت های آموزشی و پرورشی در چارچوب دستورالعمل موجود، شورای هماهنگی موسسان مدارس و مراکز غیردولتی تشکیل می شود.
وی اظهار کرد: بدون شک شورای هماهنگی موسسان یکی از شوراهای موثر و مفید در راستای پیشبرد اهداف مدارس و مراکز غیردولتی است و چنانچه اعضای این شورا در راستای اهداف تعیین شده و شرح وظایف خود مطابق دستورالعمل وزارتی، رسالت خود را انجام دهند، می توانند در بهبود روند و ارتقای عملکرد آموزشی و پرورشی مدارس و مراکز غیردولتی کارساز باشند.
رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی استان سمنان با اشاره به نقش و جایگاه اعضای این شورا از آنان خواست تا با اختیاراتی که به آنان سپرده شده در کنار مسوولان آموزش و پرورش به حل مسایل و مشکلات پیش روی موسسان مدارس و مراکز غیردولتی بپردازند.
در پایان مجمع عمومی و براساس رأی‌گیری انجام شده، علی اکبر میرزایی به عنوان رئیس شورای هماهنگی موسسان مدارس و رضا مهاجری به عنوان رئیس شورای هماهنگی موسسان مراکز استان با کسب اکثریت آراء انتخاب شدند.
گفتنی است: انتخابات شورای هماهنگی موسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان سمنان با حضور 720 موسس مدارس و مراکز در سطح شهرستان ها و مناطق برگزار که 18 نفر از روسای شورای هماهنگی موسسان مدارس و مراکز غیردولتی شهرستان و منطقه به عضویت شورای هماهنگی موسسان مدارس ومراکز غیردولتی استانی درآمده و در این انتخابات رییس، نایب رییس و دبیر شورای هماهنگی موسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان از میان اعضا برای مدت 2 سال انتخاب شدند.

 

به اشتراک بگذارید :