22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ ۱۶:۰۲:۰۳
کد مطلب:  1841345
برگزاری یادواره35 شهیدمعلم ودانش آموزسرایان دربهمن ماه

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ازبرگزاری یادواره 35 دانش آموز و معلم شهید شهرستان سرایان، در بهمن ماه و همزمان با ایام رحلت بزرگ بانوی دشت کربلا، اسوه صبر و ایثار حضرت زینب کبری«س» خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی، عصر امروز، سه شنبه، چهاردهم دیماه، در در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان سرایان، بر تشکیل ستاد یاد واره و حضور فعال دستگاه های فرهنگی در این ستاد تأکید کرد.

وی، با اشاره به لزوم مشاکرت همه دستگاه ها در فرایند تعلیم و تربیت در راستای نهادینه شدن طرح تحول بنیادین و تحقق منویات مقام معظم رهبری در دستیابی به تمدن نوین اسلامی، اظهار کرد: رسالت مهم دستگاه تعلیم و تربیت در این راستا، فرهنگ سازی، جامعه پردازی و تربیت نسلی متعهد، مؤمن و توانمند برای  خلق تمدن نوین اسلامی است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از کسب رتبه اول استان توسط گروه همسرایی دارالقران دختران سرایان خبر داد و عنوان کرد: شناسایی، پرورش، شکوفایی و هدایت استعداد های بالقوه دانش آموزان برای  آموزش و پروش نسلی در طراز انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی با تکیه بر معلمین دلسوز، مؤمن و متعهد مهم ترین رویکرد آموزش و پرورش در بهارستان علم و ادب به شمار می رود.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سرایان در حوزه سنجش امتحانات نهایی خردادماه سال جاری موفق به کسب رتبه اول استان، در رشته علوم تجربی شد، تصریح کرد: وظیفه ما به عنوان خادمین نظام تعلیم و تربیت در گام دوم انقلاب اسلامی، تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب، با آموزش سبک زندگی اسلامی مطابق با سیره و روش شهدای گرانقدر انقلاب است.

به گفته واقعی، گام‌ دوم انقلاب اسلامی از اهمیت ویژه برخوردار  است  و همه باید گوش به فرمان ولایت فقیه باشیم تا گفتمان نظام مردم سالاری اسلامی  علی رقم توطئه های دشمنان و بدخواهان داخلی و خارجی، جهان شمول شود.

به اشتراک بگذارید :