18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ۱۵:۱۸:۰۳
کد مطلب:  1843099
با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت؛
برگزاری آئین تکریم ومعارفه رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور

با حضور وزیر آموزش و پرورش آئین تکریم سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور و معارفه رئیس جدید این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، عصر روز دوشنبه 13 دی ماه، آئین تکریم میترا تیموری و معارفه مهدی فیاضی با حضور یوسف نوری در ساختمان شهید رجایی برگزار شد.

مهدی فیاضی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، در این آئین اظهار داشت: خدمت در لباس معلمی را به سایر پست ها ترجیح دادم.

وی گفت: برند مدارس ما در خارج از کشور مخدوش است، ایرانیان خارج از کشور 8 میلیون نفر هستند اما 100 میلیون ایران دوست وجود دارد که از کمبود مدارس و نبود برنامه های درسی در خارج، رنج می برند.

وی افزود: به مرکز امور بین الملل باید رسالتی نگاه کرد و نباید به صورت غنیمتی به آن نگریست.

فیاضی خاطر نشان کرد: اگر برنامه درسی، با هویت ایرانی اسلامی ارائه شود مشکلات دوستداران ایران رفع خواهد شد و شاهد افزایش ثبت نام کنندگان در مدارس ایرانی خارج از کشور خواهیم بود.

میترا تیموری سرپرست سابق مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور اظهارکرد: هر جا که باشم سرباز نظام خواهم بود و برای رئیس جدید این مرکز آرزوی موفقیت می کنم.

وی افزود در ده ماه اخیر تلاش‌هایی را برای اصلاح قوانین مدارس خارج از کشور انجام داده‌ایم.

تیموری گفت: رصد تحولات آموزشی دنیا همواره در دستور کار ما قرار داشته تا از تجارب دنیا در مهار کرونا و تقویت آموزش‌ها بهره مند شویم.

وی ادامه داد: با توجه به اتفاقات کشور افغانستان و مهاجرت مردم این کشور دوست و همسایه به ایران اسلامی با ورود دانش آموزان افغانستانی مواجه شدیم،  لذا در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، پوشش حداکثری آنها را در دستور قرار دادیم.

وی خاطر نشان کرد: عدم استقلال مالی از چالش های این مرکز است که باید برای حل این مشکل تلاش کرد و اقداماتی در این راستا صورت گرفته است.

به اشتراک بگذارید :