15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ ۲۲:۲۷:۰۰
کد مطلب:  1843903
افتتاح خانه معلم الشتر در مسیر جاده گردشگری کهمان

در مراسمی با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان، نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از فرهنگیان و دانش آموزان مرکز آموزشی رفاهی الشتر به بهره داری رسید.

سرپرست آموزش و پرورش در آیین افتتاح این مرکز آموزشی رفاهی گفت : لرستان دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری است و ایجاد مراکز اقامتی و رفاهی برای فرهنگیان و عموم مردم می تواند هم به توسعه و در آمد زایی منجر شود و هم رفاه فرهنگیان را فراهم کند.

سید عیسی سهرابی با اشاره به اینکه مرکز آموزشی رفاهی سلسله سومین طرح خدماتی رفاهی آموزش و پرورش در استان است که در سال جاری به بهره برداری رسیده اظهار داشت: قبل از این تالار پذیرایی فرهنگیان بروجرد و مرکز آموزشی ورفاهی ازنا هم افتتاح شده است و باشگاه پیشکسوتان فرهنگی در خرم آباد و درمانگاه فرهنگیان الیگودرز نیز در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید. 

وی گفت : مرکز آموزشی رفاهی سلسله در مساحتی بالغ بر 3 هزار 500 متر با بیش از 15 میلیارد ریال اعتبار بهسازی و تجهیز شده است . 

نماینده مردم سلسه و دلفان در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم به نقش آموزش و پرورش در آموزش نیروی انسانی و کارآمد اشاره کرد و گفت : هر کشوری که بر روی آموزش و پرورش خود سرمایه گذاری کند موفق خواهد شد 

دکتر یحیی ابراهیمی با بیان که تغییر مدیران در دولت های مختلف در کشورمان مرسوم است گفت : این بی ثباتی مدیریت در آموزش و پرورش یک چالش جدی ایجاد کرده که لازمه آن یک نگاه منطقی و درست به توسعه آموزش و پرورش است .

ابراهیمی در ادامه افزود : در بودجه 1401 آموزش و پرورش یکی از دستگاههایی که کمترین اعتبارات را برای آن در نظر گرفته اند و این نگاه مصرفی به آموزش و پرورش یک اشتباه راهبردی است 

وی به مدرسه های تخریبی و فرسوده بخش کاکاوند هم گریزی زد و از اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خواست در بهسازی و تعمیر این مدارس تسریع کند

 علی پناه امیری مدیر آموزش و پرورش هم گفت : مرکز آموزشی سلسله دارای 7 سوییت که هر یک به ظرفیت 5 نفر با تمام امکانات رفاهی و سرویس بهداشتی می باشد و علاوه براین یک سلف سرویس ، یک آشپزخانه که آماده ارائه خدمت به فرهنگیان است.

خبر : امین آقامیرزایی

به اشتراک بگذارید :