21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ ۱۲:۵۲:۴۱
کد مطلب:  1844895
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جلسه شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان استان تاکید کرد:
ضرورت راه اندازی اتاق های گفتگو با اولیا و مربیان در مدارس فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: انجمن اولیا و مربیان می تواند بستر ساز راه اندازی اتاق های گفتگو با اولیا دانش آموزان باشد تا تعامل عمیق تری بین مدرسه و خانه برقرار شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد خلیل عسکری در جلسه شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان استان گفت: برش استانی سند تحول در اجرای برنامه ها بسیار مهم است زیرا که سند تحول بنیادین باید ملاک عملکرد و نقشه راه ما باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: باید از ظرفیت انجمن های اولیا برای حضوری کردن تدریجی کلاسها با در نظر گرفتن تصمیمات ستاد ملی کرونا بهره بگیریم.

عسکری گفت: اگر برنامه های آموزش خانواده به صورت پر بار و علمی و مستمر در مدارس برگزار شود یقینا شاهد تحولات گسترده ای در دستگاه تعلیم و تربیت خواهیم بود.

وی گفت: مراکز تخصصی مشاوره انجمن اولیا و مربیان استان  باید با دانشکده های روانشناسی و علوم تربیتی ارتباط نزدیک داشته باشد تا از به روز ترین نظریه ها و تئوری ها جهت خدمت به دانش آموزان و اولیا استفاده کند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:اعتقاد داریم از برنامه‌های انجمن اولیا و مربیان باید حمایت کامل صورت گیرد تا رسالت آگاهی بخشی به اولیا تداوم و توسعه یابد.

عسکری گفت: برای اجرای مطلوب و هدفمند سند تحول بنیادین در مدارس باید یک قرارگاه فرهنگی تشکیل و بر فرآیند اجرای این سند نظارت مستمر صورت گیرد.

به اشتراک بگذارید :