21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ ۲۰:۵۶:۲۳
کد مطلب:  1845305
پراکندگی جمعیت مهمترین مشکل استان در ساماندهی نیروی انسانی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: پراکندگی جمعیت دانش آموزی استان مهم ترین چالش استان در بحث ساماندهی نیروی انسانی است.

به گزار اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی محمد علی واقعی، شنبه شب در نشست شورای معاونین این اداره کل که با حضوردکتر سلیمانزاده رئیس مرکز برنامه ریزی و امور اداری وزارت برگزار شد، اظهار کرد: علاوه بر پراکندگی خشک سالی های پیاپی و مهاجرت های بی رویه باعث کاهش جمعیت روستایی و رونق حاشیه نشینی شده است.

 

وی، با بیان این که خراسان جنوبی نیازمند 2 هزار نیروی انسانی می باشد، تصریح کرد: فرهنگیان و معلمان دلسوز، مومن و متعهد استان با سعه صدر و تلاش بی وقفه مشغول تربیت نسل آینده ساز انقلاب هستند و گواه این مدعا کسب رتبه های فراوان در مباحث عقیدتی، علمی و آموزشی تئسط دانش آموزان دختر و پسر استان در دوره های مختلف تحصیلی است.

 

واقعی با اشاره به وجود 4 شهرستان مرزی اضافه کرد: بیش از 8 هزار دانش آموز دختر و پسر استان در نواحی و مناطق مرزی استان تحصیل می کنند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از خراسان جنوبی به عنوان دومین استان بیابانی کشور یاد کرد و ادامه داد: از سال 90 به بعد شاهد رشد جمعیت دانش آموزی استان رشد چشمگیری داشته است.

 

وی با اشاره به فعالیت 13 هزار معلم زن و مرد استان در قریب 2 هزار و 700 مدرسه استان، عنوان کرد: در حال حاضر قریب 180 هزار دانش آموز دخترو پسر در دوره های مختلف تحصیلی و پیش دبستانی در مدارس استان تحصیل می کنند.

 

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که بیشتر مدارس استان با حداقل نرم دانش آموزی، فعالیت می کنند، بیان کرد: مهر ماه امسال یک هزار و 200 معلم استان بازنشست شدند

به اشتراک بگذارید :