21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ۰۸:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1846269
محمد دستورانی مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان در آیین روز جهانی مقاومت:
همه ما باید یک قاسم سلیمانی شویم

آیین روز جهانی مقاومت در سمنان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محمد دستورانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان که سخنران آیین روز جهانی مقاومت و سالگرد شهادت سردار سلیمانی بود، گفت: امروز در این مراسم در هزاره سوم و در عصر قدرت و ثروت دور هم آمده ایم تا در سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و در سالگرد شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی بیشتر یاد بگیریم و بیشتر و بهتر تربیت بشویم. این آئین، کلاس تقویت تربیت است.

دستورانی که روی سخنش با دانش آموزان شاهد شرکت کننده در مراسم بود، اظهار کرد: امروز می خواهیم بدانیم که حضرت زهرا(س) که شجره طیبه است چگونه و چرا از 1400 سال تا به امروز الگوی ما و همه انسان های آزاده در جهان بوده و همین‌طور سردار سلیمانی چطور برای انسان های بی‌شمار در جفرافیای جهان در عصر ثروت، قدرت و ارتباطات الگو شده است؟ و  می خواهیم از این همه محبوبیت آن شجره طیبه و این میوه شجره طیبه رمزگشایی کنیم.

وی ادامه داد: قرآن کریم در سوره مبارکه مریم رمز و راز محبوبیت گسترده هر انسانی را، ایمان و عمل صالح عنوان می کند. شهید سلیمانی پله پله تا ملاقات خدا رفت، راز این محبوبیت و دلداگیِ بدون مرز که نه نژاد، نه قوم، نه ملت و نه ملیتی و نه مرز جغرافیایی نمی شناسد، همین ایمان و عمل صالح و اخلاص در عمل است. ما امروز می خواهیم از سردار دلها بیاموزیم که چگونه به این مقام، جایگاه و محبوبیت رسیده است.

تولیت آموزش و پرورش استان سمنان خطاب به مخاطبان خود گفت: دانش آموزان عزیز! یادگرفتن، فراگیرترین رفتار ما انسان هاست. همانطور که اکسیژن موجب تنفس و حیات ما می شود. یادگیری موجب حیات اجتماعی، شخصیت و هویت ما می شود. ما امروز می خواهیم با اقتدا به شخصیت سردارِ شهید، همه ما یک قاسم سلیمانی بشویم.

وی با اشاره به اینکه هر بذری در دلهای پاک دانش آموزان پاشیده شود رشد می کند، به ضرورت الگو داشتن تأکید کرد و گفت: الگوها نقش مهمی در حیات اجتماعی و هویت شخصیتی ما دارند. ما باید اندیشه توحیدی داشته باشیم باید فکر و اندیشه ما خدا باور باشد. بنابراین نقطه آغاز ایمان که منجر به عمل صالح می شود و چشمه جوشانی است که همه ناپاکی ها را می شوید «خدا باوری» است.

محمد دستورانی در بخش دیگری از سخنان خود دومین ویژگی محبوبیت را اخلاص عنوان کرد و افزود: باید از ریا، بخل و حسد دوری کنیم و باید از شهرت طلبی و منصب طلبی فرار کنیم. خداوند همه ما انسان ها را بر مبنای تقوای عملی می سنجد، سردار سلیمانی تقوای عملی داشت، اندیشه توحیدی داشت، ولایت مدار بود. خط ساده زیستی و به دور از همه تجملات و حس مسؤولیت پذیری داشت. از مصادیق عمل صالح که مانند یک چشمه جوشان است اخلاق خوب، خدمت خوب و شهادت طلبی است. اگر ما خداباور باشیم به خدا خدمت می کنیم اگر به خلق خدا خالصانه خدمت کنیم مطمئنا به درجه ای از عمل صالح که الگوهای ما داشتند نزدیک می شویم.

گفتنی است: این برنامه با حضور و تشییع پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام همراه بود و زنگ مقامت نیز توسط فرزند شهید پازوکی نواخته شد. اجرای سرود و دکلمه توسط دانش آموزان، پرده خوانی با موضوع ویژگی های شخصیتی سردار سلیمانی از دیگر برنامه های آیین بزرگداشت روز جهانی مقاومت بود که توسط آموزشگاه ابتدایی شاهد سمنان در محل تالار پارک موزه دفاع مقدس برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :