15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ ۱۶:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1850987
طی حکمی از سوی وزیر آموزش ‌و پرورش؛
«مصطفی عطاران»، «رئیس مرکز حراست» شد

طی حکمی از سوی وزیرآموزش‌ و پرورش، «مصطفی عطاران»، «رئیس مرکز حراست» شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن حکم یوسف نوری، به شرح زیر است:

جناب آقای مصطفی عطاران

باتوجه به تعهد، و مراتب شایستگی جناب عالی به موجب این ابلاغ، به عنوان «رئیس مرکز حراست» منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از پیشگاه خداوند متعال، پیروی از منویّات و مطالبات مقام معظم رهبری«مدظله العالی» و پی‌گیری سیاست‌های رئیس جمهور محترم، رعایت اصول «عدالت محوری»، «انقلاب‌گری»، «مردم‌داری»، «پاکدستی و فسادستیزی» و «قانون مداری» دولت مردمی، عنایت به مفاد بیانیه گام دوم انقلاب، سیاست‌های کلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین و توجه ویژه به موارد زیر موفق و مؤید باشید.

 • تلاش سازمان دهی شده برای صیانت و حفاظت از جایگاه و منزلت اجتماعی معلم و برنامه ریزی برای حفظ و ارتقای امنیت روانی فرهنگیان و غلبه رویکرد امنیت فرهنگی.
 • تعیین صلاحیت سیاسی و امنیتی افراد معرفی شده برای انتصاب در مشاغل حساس، کارکنان اعزامی به خارج از کشور، تردد اتباع بیگانه مرتبط با آموزش و پرورش، شرکت‌ها و مؤسسات طرف قرارداد، متقاضیان تأسیس مدارس غیرانتفاعی و آموزشگاه‌های علمی آزاد و متقاضیان حمل سلاح براساس درخواست بالاترین مقام دستگاه.
 • پی‌گیری و بررسی گزارشات واصله در ابعاد سیاسی، امنیتی، اجتماعی، اخلاقی، مالی و سوء استفاده از موقعیت شغلی و... و انجام اقدامات توجیهی و ارشادی و در صورت لزوم احاله پرونده متخلفین به مراجع ذی‌صلاح پس از هماهنگی و دستور بالاترین مقام دستگاه.
 • تبادل اطلاعات پرسنلی، ایجاد تسهیلات و ارائه خدمات لازم جهت فعالیت مراکز اطلاعاتی مجاز برابر مقررات و ضوابط موجود.
 • هماهنگی، نظارت و کنترل و هدایت حراست ادارات کل استان‌ها، سازمان‌ها، معاونت‌ها و دیگر مراکز وابسته و اعلام موافقت با انتصاب کلیه پرسنل شاغل در حراست حسب درخواست مدیران ذی‌ربط.
 • اتخاذ تدابیر حفاظتی به منظور پیشگیری از انحرافات سیاسی، عقیدتی، اجتماعی و اخلاقی کارکنان و تشکیل جلسات توجیهی و ارشادی به صورت موردی.
 • ایجاد و راه اندازی دبیرخانه و بایگانی محرمانه به منظور ثبت و صدور نامه‌های طبقه بندی شده و ... و تشکیل پرونده حفاظتی برای کارکنان مطابق ضوابطتعیین شده و دیگر سوابق محرمانه و موضوعی و مقابله با پدیده جعل سند در همه جنبه‌ها.
 • ارزیابی و پالایش کلیه اخبار واصله و وقایع اتفاقیه مربوط به کارکنان، معلمین، دانش آموزان، دانشجویان و تجزیه و تحلیل موضوعی وآماری به منظور شناسایی معضلات، مشکلات و آسیب شناسی به منظور بهره‌برداری و اطلاع‌رسانی به مدیران ذی‌ربط ستادی.
 • طراحی، پیشنهاد و اجرای دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی ویژه پرسنل حراست و مدیران و متصدیان مشاغل حساس در سراسر کشور به منظور ارتقای دانش و افزایش کارآیی.
 • کنترل تردد کارکنان و مراجعین در تأسیسات و اماکن مربوط و نظارت و مراقبت بر تشکیل گردهمایی‌ها و تأمین حفاظت آن‌ها، کنترل و ارائه آموزش به نگهبانان و سرایداران کلیه اماکن اداری، آموزشی، پرورشی، ورزشی، رفاهی و تفریحی و... و وابسته به آموزش و پرورش.
 • نظارت بر تهیه بانک‌های اطلاعاتی و شناسنامه رایانه‌ای از نرم افزارها، شبکه‌ها، سخت افزار، دسترسی کاربران به سخت افزارها و دسترسی کاربران و بروزرسانی آن توسط واحد فناوری اطلاعات دستگاه.
به اشتراک بگذارید :