24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ۲۳:۲۲:۵۴
کد مطلب:  1851197
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش:
امیدواریم تا قبل سال جاری، رتبه بندی بندی معلمان به تصویب نهائی برسد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان با 9 شاخص و معیار در رتبه های پنج گانه رتبه بندی معلمان قرار می گیرند و امیدواریم که تا پایان سال جاری، رتبه بندی به اجرا درآید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، قاسم احمدی لاشکی در حاشیه دیدار های مردمی استان هرمزگان گفت: مجلس محترم در تاریخ 24 آذرماه 1400، مصوبه رتبه بندی را نهائی کرد و برای تصویب به شورای محترم نگهبان ارسال کرد.

وی افزود: شورای نگهبان نیز به دلیل ابهاماتی از جمله در بندهای 5 و 6 مصوبه رتبه بندی معلمان، خواستار فرصت بیشتری برای بررسی شدند که منتظر هستیم آخرین وضعیت را از شورای نگهبان دریافت کنیم.

احمدی لاشکی با بیان اینکه، شورای نگهبان نیز باید در بازه زمانی مشخص اعلام نتیجه نماید، اظهار داشت: امید است تا پایان سال جاری مصوبه رتبه بندی به اجرا درآید.

به گفته این مسئول، وزارت آموزش و پرورش به استناد ماده 7، آئین نامه اجرائی رتبه بندی را تنظیم و در حال نگارش است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: پس از نهائی شدن مصوبه رتبه بندی معلمان، آمادگی کامل برای ادامه روند اجرای رتبه بندی از جمله هیأت ممیزی ها که باید بر ای ورود 750 منطقه آموزش و پرورش کشور تعیین شود، را داریم و در کوتاه ترین زمان، این مصوبه قابلیت اجرائی پیدامی کند.

احمدی لاشکی ادامه داد: معلمان با  9 شاخص و معیار در رتبه های پنج گانه قرار خواهند گرفت و در تبادل نظر با نخبگان آموزش و پرورش و شناسائی معیار و شاخص های جدیدی، شاخص های 9 گانه قابل تجدید نظر و بروز رسانی هستند.

 

به اشتراک بگذارید :