24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1851533
در جلسه معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با روئسای آموزش و پرورش هرمزگان:
راز نجات کشور در تربیت معلم بر مبنای علمی است/ فراخوان ثبت نام قریب به 35 هزار معلم

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: مسائل کشور با تربیت صحیح و مطلوب معلم امکان پذیر است و تا قبل سال جاری، ثبت نام و آزمون برای جذب قریب به 35 هزار معلم انجام می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، قاسم احمدی لاشکی در جلسه با روئسای 22 گانه آموزش و پرورش هرمزگان گفت: رکن اصلی سند تحویل بنیادین آموزش و پرورش، تربیت معلم است.

وی افزود: راز کاهش مسائل مختلف کشور با تربیت صحیح و مطلوب معلم و بر اساس مبنای علمی امکان پذیر است.

به گفته احمدی لاشکی، تلاش می شود تا قبل سال جاری، ثبت نام و آزمون استخدامی قریب به 35 هزار معلم مورد نیاز آموزش و پرورش انجام گردد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: مناسب ترین راه  برای جذب و تربیت معلمان خوشفکر و نخبه، مسیر دانشگاه فرهنگیان هست و برای رسیدن به کیفیت مناسب در آموزش های مدارس، کاهش جذب نیروهای آموزش و پرورش از طریق راههای غیر علمی است.

این مسئول عدالت آموزشی با داشتن فضای ایمن آموزشی رابطه مستقیم دارد و باید تلاش کرد تا عدالت در ساخت فضاهای آموزشی ایمن در کشور و استانها به صورت مطلوب اجرائی شود.

احمدی لاشکی با اشاره به تربیت دانش آموزان بر اساس ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین، اظهار داشت: مسائل و آموزه های تربیتی باید همگام با مسائل آموزشی مورد توجه قرار بگیرد و استفاده از فضای مجازی برای تدریس غیر حضوری، ضرورت توجه به آسیب های اجتماعی دو چندان کرده است.

نماینده تام الاختیار مقام عالی وزارت آموزش و پرورش در سفرهای استانی، استقلال در قانون گذاری برای رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت مطلوب و مصون بودن آموزش و پرورش از فشارهای بیرونی وسیاسی را از مهمترین علل پیشرفت آموزشی در جوامع پیشرفته دانست.

وی گفت: باید تلاش شود آموزش های حضوری بار دیگر عمده ترین روش در مدارس کشور باشد و معضلات و مسائل آموزشی و تربیتی با حضور دانش آموزان در کلاس های درس کاهش یابد.

 

به اشتراک بگذارید :