21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ ۰۰:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1852023
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش

محمد دستورانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش پیامی صادر کرد که به شرح زیر می خوانید:

رسول اکرم (ص): "ما یَستَغنى رَجُلٌ عَن مَشوَرَةٍ ؛  هیچ کس از مشورت بى نیاز نیست."

بسترسازی مشارکت عمومی و گسترش فرهنگ و دامنه نقش آفرینی مردم در برنامه‌های آموزشی و پرورشی مدارس با بهره‌مندی مفید از منابع و امکانات موجود داخلی، دلیل روشنی برای شکل گیری شوراهای آموزش و پرورش است.
شوراهای آموزش و پرورش زمینه جلب و تقویت مشارکت‌های مردمی در مسیر برنامه‌ریزی و تصمیم سازی برای نهاد انسان‌ساز تعلیم و تربیت را فراهم می‌نماید که ضرورت آن در سال‌های اخیر با توجه به شیوع ویروس کرونا، بیش از پیش مشهود است.
شوراها با ساختار منطقی و تشکیلات منسجم و با الهام از خرد جمعی و همکاری نقش آفرینان دلسوز، بی‌شک  باعث تحولات میدانی در عرصه فرهنگی و رشد همه جانبه می‌شود به گونه‌ای که نظام تعلیم و تربیت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و فرهنگ‌سازی مشارکت جمعی را می‌توان از دستاوردهای مهم آن دانست.
براین اساس و با اعتقاد راسخ به این معنا که دست خداوند با جماعت است با آهنگ دل و زبان باطن هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش را تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با همراهی و همدلی همه صاحب نظران و دلسوزان زمینة تحقق ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیش از پیش فراهم گردد و با استفاده از ظرفیت موثر امامان محترم جمعه، استاندار محترم، نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران، شهرداران، بخشداران محترم و... به عنوان عالی‌ترین نمایندگان دولت و مجلس در استان، شهرستان‌ها و مناطق در ترکیب و مدیریت شوراها فرصت مغتنمی برای رفع تدریجی مشکلات فراهم گردد تا سرانجام شاهد ایفای نقش موثر شوراهای آموزش و پرورش در پیشرفت امر مهم تعلیم و تربیت باشیم. امیدوارم در سایه این همدلی، هم افزایی نهاد انسان ساز و فرهنگ ساز تعلیم و تربیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شأن و منزلت واقعی خود دست یافته و بیش از آنچه مورد انتظار است در تربیت «انسان» توفیق یابد.

 

محمد دستورانی
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان

24 دی ماه 1400

 

به اشتراک بگذارید :